Rowerem przez wiosnę i lato

Autor: |

Wprawdzie na razie śnieg i mróz, ale rowerzyści z klubu Alfa nie próżnują i oprócz weekendowych wyjazdów, już planują wycieczki wiosenno-letniego sezonu. Zachęcają również świdniczan do wstąpienia w szeregi miłośników dwóch kółek.

Wiosną, tradycyjnie już, rowerzyści powitają w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Bystrzycy. Impreza, po- łączona z topieniem marzanny oraz pieczeniem kiełbasek, zaplanowana jest na 19 marca. W świąteczny lany poniedziałek, 28 marca, cykliści wyruszą nad jezioro Piaseczno. Oficjalne rozpoczęcie sezonu, razem z zaprzyjaźnionymi grupami rowerowymi z Chełma i Włodawy, przewidziano na kwiecień. Później szykują się nieco dłuższe wyprawy, na przykład kilkudniowy pobyt w Lasach Parczewskich, wycieczka do źródeł Bystrzycy i w górę rzeki Wieprz czy lipcowy rajd na trasie Szklarska Poręba Liberec – Świnoujście (przeznaczony dla klubowiczów).

– To propozycje, które w miarę potrzeb i sugestii zainteresowanych rowerzystów można będzie jeszcze modyfikować – mówi Bogusław Kocira, prezes Alfy, liczącej ok. 40 aktywnych członków. – Natomiast na początku czerwca chcemy zorganizować I Świdnickie Mini MTB. Impreza skierowana będzie głównie do młodych rowerzystów, chcących sprawdzić się w tego typu rywalizacji.

Stałymi punktami w kalendarzu klubu są: rajd pielgrzymkowy do Wąwolnicy, w dniach 3-4 września, a także rajd i festyn „O błękitną koszulkę serca”. Na dziewiątą już edycję imprezy Alfa zaprasza pod koniec września. W ten sposób rowerzyści zachęcają starszych i młodszych świdniczan do aktywnego wypoczynku i zdrowego trybu życia.

– Jazda na rowerze ma same zalety – dodaje B. Kocira. – Poprawia kondycję, przyspiesza krążenie i wzmacnia mięśnie. Pozwala wspaniale się zrelaksować i odstresować, a do tego jest darmowa i niekiedy nawet szybsza niż samochodem.

Zainteresowani wstąpieniem do klubu oraz uczestnictwem w wycieczkach mogą się kontaktować drogą mejlową: alfa@rowerowyswidnik.pl Informacje o wyprawach dostępne są na stronie www.rowerowyswidnik.pl i na fanpage`u Alfy na Facebooku.

aw

Last modified: 3 czerwca 2020