Rowerem do Wąwolnicy

Autor: |

Świdnicki Klub Rowerowy „Alfa” zaprasza na dwudniowy rajd pielgrzymkowy do Wąwolnicy. Wyjazd ze Świdnika w sobotę, 5 września, o godz. 10.00 sprzed fontanny. Zbiórka o godz. 9.45.

– Po drodze zwiedzimy Wojciechów i Nałęczów – mówi Bogusław Kocira, prezes „Alfy”. – W Wąwolnicy, chętni będą mogli uczestniczyć w uroczystościach religijnych z okazji 37. rocznicy koronacji figury Matki Bożej Kębelskiej. Powrót do Świdnika nastąpi w niedzielę, 6 września, około godz. 16.00.

Organizatorzy zapewniają, między innymi: okolicznościową koszulkę rajdową, napoje chłodzące i posiłek w trakcie rajdu, nocleg w Kęble, gorący posiłek oraz śniadanie, samochód techniczny do przewozu bagażu, w tym śpiworów.

– Trasa do Wąwolnicy liczy około 55 km – wyjaśnia B. Kocira. – Ze Świdnika pojedziemy trasą Motycz – Wojciechów – Wąwolnica – Kębło. Natomiast powrót zaplanowaliśmy przez Nałęczów i Wojciechów. Pojedziemy bocznymi drogami o nawierzchni głównie asfaltowej, a tempo dostosujemy do możliwości uczestników.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie klubu Alfa: www.rowerowyswidnik.pl. Zapisy i ewentualne pytania można wysłać mailem na adres: alfa@rowerowyswidnik.pl lub telefonicznie/sms: 607 921 655 i 605 231 500, do 2 września. Rajd dofinansowany jest przez Gminę Miejską Świdnik.

Last modified: 4 czerwca 2020