Rośnie nowa galeria

Autor: |

Rozpoczęły się prace związane z rozbudową nowej części Galerii Venus. Wiemy już, jak będzie wyglądała.

– Rozpoczęcie robót nastąpiło 19 marca – mówi Roman Joć, prezes spółki Konsorcjum, który razem z Henrykiem Polakiem, w zeszłą sobotę wbili pierwszą łopatę pod budowę nowego obiektu.

Prawdopodobnie już jutro teren budowy zostanie ogrodzony i zamknięty. Nowa część będzie miała powierzchnię powyżej 9000 mkw. Znajdzie się w niej około 30 nowych punktów handlowych.

– W galerii pojawią się przede wszystkim sklepy znanych marek odzieżowych. Oprócz tego, w obiekcie znajdzie się duża księgarnia. – zapowiada Roman Joć – Planowane są również nowe punkty gastronomiczne i usługowe. Póki nie podpiszemy wszystkich umów, nie mogę jednak wymieniać nazw poszczególnych marek.

Wystrój wnętrza nie będzie odbiegał od obecnego. Spółka planuje również częściową modernizację istniejącego budynku.

Co z miejscami parkingowymi? Klienci będą mogli zaparkować na podziemnym parkingu do którego wjedziemy od ul. Wyszyńskiego. Tam do użytku zostanie oddanych ok. 160 miejsc parkingowych. Około 150 miejsc czeka również z tyłu budynku.

– Chciałbym przeprosić naszych klientów i prosić o wyrozumiałość w związku z utrudnieniami spowodowanymi budową. Zapraszamy do korzystania z nowo powstałego parkingu za Urzędem Miasta – mówi Roman Joć.

Organizacją i obsługą parkingu zajmie się profesjonalna firma. Przygotowane zostaną dwa sektory parkingu. Pierwszy będzie całkowicie bezpłatny, z kolei korzystanie z drugiego będzie bezpłatne przez pierwszą godzinę. Za drugą godzinę postoju również nie zapłacimy, pod warunkiem, że okażemy paragon z któregokolwiek ze sklepów w Galerii Venus.

– Mieszkańcy pobliskich bloków będą mogli korzystać z parkingu w godz. 17.00 – 6.00 bezpłatnie – dodaje prezes spółki.

Otwarcie nowego obiektu planowane jest na 6. urodziny Galerii Venus, czyli w marcu 2012 r.

 

 

 

 

 

Last modified: 2 lipca 2020