Rodzinne świętowanie (foto)

Autor: |

W ramach obchodów 41. rocznicy Świdnickiego Lipca, świdniczanie mogli skorzystać z atrakcji pikniku rodzinnego i poszaleć na potańcówce w muszli CUS.

Najmłodsi chętnie bawili się w dmuchanym zamku i brali udział w różnego rodzaju konkurencjach przygotowanych przez animatorów z Fundacji “Smaki Kultury”. Pod okiem instruktorów MOK i Strefy Historii, pokazywali też swoje talenty plastyczne i próbowali sklejać kartonowe modele śmigłowców i motocykla WSK. Nieco starszych zainteresował sprzęt 2 Pułku Rozpoznawczego z Hrubieszowa, punkt Emerytura za staż oraz mobilny punkt spisowy Gminnego Biura Spisowego w Świdniku.

Scena CUS przyciągnęła wielbicieli tańca w różnym wieku. Wspólnie bawią się przy dźwiękach największych polskich i zagranicznych przebojów lat 70. i 80. , które serwuje zespół Electric Live Orchestra. Potańcówka pod chmurka potrwa do godz. 20.00.

Organizatorami pikniku i potańcówki są: KM NSZZ “Solidarność” WSK PZL-Świdnik, Urząd Miasta Świdnik, Miejski Ośrodek Kultury i Strefa Historii. Patronat nad wydarzeniem sprawują Artur Soboń, poseł na Sejm PR i Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika. Partnerzy: IPN w Lublinie i Centrum Usług Społecznych w Świdniku. Sponsorzy: P. K. Pegimek, PEC, Remondis, Kasa Kredytowa SKOK, Hotel Avion i restauracja Favilla.

aw

« z 2 »

Last modified: 12 lipca 2021

Zmień język »