Muzyka, która im dziś towarzyszyła spowodowała, że nawet najbardziej nieśmiałe osoby zaczęły bujać się w rytm muzyki. Salę kameralną Miejskiego Ośrodka Kultury odwiedziły dziś renifery, śnieżynki i mikołaje, by wziąć udział w koncercie gordonowskim, który poprowadziła grupa Edu Music.
Zajęcia odbyły się pod hasłem „Kolędujemy”. Najmłodsi i ich rodzice przekonali się, że tradycyjne, polskie kolędy, jak na przykład „Lulajże Jezuniu”, mogą zabrzmieć w zupełnie nowy sposób, a przy okazji stać się tłem do radosnej zabawy. Artyści z EduMusic wspólnie z uczestnikami stworzyli jedyne w swoim rodzaju muzyczne widowisko pełne śpiewu i tańca.
– To odróżnia nasze koncerty od tradycyjnych. Tu dzieci mają swobodę poruszania się, wyrażania siebie, tańczenia kołysania się, śpiewania i rytmizowania. Mogą swobodnie włączyć się w muzykę, ponieważ podstawa życia maluchów to ruch. Bez niego odbiór przez nie muzyki jest słabszy. Ta formuła mówi o tym, by nie ograniczać się i chłonąć muzykę całym sobą. Jest to oparte na teorii uczenia się muzyki Edwina Gordona, mówiącej o nauce muzyki jak o nauce języka ojczystego, gdzie w pierwszej fazie powinniśmy dostarczać dziecku jak największą ilość bogatych doświadczeń muzycznych – tłumaczy Joanna Głogowska-Szychta, pedagog, wokalistka i dyrygentka, propagatorka myśli E.E. Gordona, prowadząca „Koncerty Gordonowskie”.
To ostatnie spotkanie z cyklu „Niedzielne familijki”. W ramach akcji przez sześć niedziel października, listopada i grudnia MOK zapraszał mieszkańców na „Kino z maluchem” oraz „Koncerty Gordonowskie z EduMusic”.
Last modified: 18 grudnia 2022