Rodzinna niedziela

Autor: |

“Polska Rodziną silna” to hasło tegorocznego Papieskiego Dnia Rodziny. Jego organizator – Stowarzyszenie Wspólnota Świdnicka – zaprasza mieszkańców do wspólnego świętowania, w najbliższą niedzielę, 24 października, od godz. 15.00.

XVIII edycja wydarzenia odbędzie się w sali kameralnej Miejskiego Ośrodka Kultury, który jest jego współorganizatorem. W programie przewidziano wiele atrakcji, zarówno dla najmłodszych, jak i starszych uczestników.

– O Rodzinie dla Rodzin i narodu, sięgając do dorobku świętego Jana Pawła II i nowego błogosławionego Prymasa Tysiąclecia, opowiedzą ks. proboszcz Andrzej Krasowski z parafii pw. NMP Matki Kościoła oraz dr Zbigniew Barciński, działacz prorodzinny, prezes Stowarzyszenia Pedagogów NATAN. Na scenie wystąpią aktorzy „Teatru Drogi” – w spektaklu słowno-muzycznym „Sercu Memu Bliscy…”, ukazującym wpływ rodziny i przyjaciół młodego Karola Wojtyły na formowanie się Jego powołania, a także dzieci z Przedszkola nr 4, które zaprezentują poruszającą scenę Chrztu Mieszka I. Na deser wysłuchamy chóru Gospel pod dyrekcją Grzegorza Głucha, a na zakończenie spotkania poczęstujemy wszystkich gości kremówkami – wymienia Bogdan Błaszczuk, prezes Stowarzyszenia Wspólnota Świdnicka.

Papieskiemu Dniu Rodziny towarzyszą dwa konkursy dla najmłodszych: plastyczny „Święty Jan Paweł II – Patronem mojej Rodziny” i wiedzy o świętym Janie Pawle II. W holu kina Lot będzie można obejrzeć wystawę „Rodzina Bogiem silna”, sięgającą do myśli  błogosławionego Prymasa Wyszyńskiego.

– Cieszymy się i zarazem dziękujemy, że kolejnemu już Papieskiemu Dni Rodziny patronują Burmistrz Miasta Świdnik i Starosta Powiatu Świdnickiego. Dziękujemy również Miejskiemu Ośrodkowi Kultury za współorganizację imprezy. Zachęcamy świdniczan do udziału w niedzielnej uroczystości – dodaje B. Błaszczuk.

Informacje o wszystkich wydarzeniach w naszym mieście oraz aktualny repertuar Kina Lot znajdziecie w Kalendarzu Wydarzeń.

Last modified: 21 października 2021