Rodzaje narożników – czym się różnią i jaki wybrać?

Autor: |

Narożniki dostępne w sklepach meblowych cieszą się dużą popularnością, gdyż mają one wiele cech, jakie doceniane są przez wielu konsumentów. Wybierając mebel do swojego salonu, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów dotyczących niezbędnego wyposażenia salonowego. O czym dokładnie mowa? Jakie narożniki warto brać pod uwagę, urządzając swój salon? W jakim stylu powinien być wykonany dobry narożnik? Jakie rozmiary są najpopularniejsze? Wystarczy sprawdzić podstawowe informacje na ten temat, aby dokonać właściwego wyboru.

Narożniki rozkładane

Wszelkiego rodzaju narożniki rozkładane to meble, które są najczęściej wybierane przez wielu konsumentów
w całym kraju. Dlaczego? Głównie ze względu na fakt, że narożniki doskonale wpisują się praktycznie w każdą aranżację salonu niezależnie od powierzchni pomieszczenia. Oczywiście dodatkowym atutem jest fakt, że meble rozkładane pozwalają na wygospodarowanie dodatkowej powierzchni do spania w razie wystąpienia takiej potrzeby.

Narożniki z funkcją spania wręcz idealnie nadają się do salonów w blokach, które zazwyczaj nie są zbyt duże pod względem powierzchni użytkowej. Przyjmowanie gości z opcją nocowania staje się o wiele łatwiejsze kiedy
w salonie znajduje się narożnik rozkładany. To duże udogodnienie zarówno dla właścicieli lokalu, jak i gości. Narożniki do spania oprócz tego, że zajmują niewiele miejsca po złożeniu, to dodatkowo są bardzo wygodne.

Narożniki modułowe

Na rynku dostępne są także różnego rodzaju narożniki modułowe, które można dowolnie konfigurować
w zależności od potrzeb. Już na etapie zakupu z góry można określić, jakie elementy kanapy będą potrzebne,
a z jakich można zrezygnować. Oczywiście zakup wybranego modułu nie wiąże się z tym, że narożnik nie będzie mieć już możliwości rozbudowy. Kiedy zmienią się potrzeby domowników lub dojdzie do przeprowadzki w miejsce, gdzie salon będzie większy można zdecydować się na zakup dodatkowego modułu, który można w prosty sposób dołączyć do tych już istniejących w salonie.

Narożniki w kształcie U

Czy narożniki U są warte uwagi? Zdecydowanie tak, pod warunkiem, że powierzchnia salonu pozwala na zastosowanie tego typu mebli. Dlaczego wielkość salonu jest w tym przypadku kluczowa? W dużej mierze ze względu na fakt, iż narożniki w kształcie U ustawiane są najczęściej w pewnej odległości od ściany oraz najczęściej zajmują całą powierzchnię, chociażby jednej ze ścian za sobą i części bocznych. Warto jednak mieć na uwadze fakt, ze duże narożniki tego typu świetnie sprawdzają się jako komplety wypoczynkowe dla wielodzietnej rodziny.

Narożniki – z jakich materiałów są wykonane?

Narożniki dostępne w sklepach meblowych najczęściej stworzone są z takich materiałów, jak:

  • Skóra naturalna;
  • Skóra ekologiczna;
  • Tkanina;
  • Sztruks.

Narożnik nie zawsze musi być wykonany z drogich materiałów. Kiedy jednak domownikom zależy na maksimum komfortu, warto zastanowić się dwa razy czy wybrać tanie narożniki, które mogą być nieco mniej wygodne od droższych modeli. Dobry narożnik do salonu to przede wszystkim taki, który: jest łatwy w utrzymaniu czystości, pozwala na wygodny odpoczynek i jest wytrzymały.

Narożniki – jakie kolory są modne?

Narożniki, które dostępne są w sprzedaży, zazwyczaj występują w odcieniach szarości, beżu, błękitu oraz różu. Co ciekawe, obecne trendy projektowania mebli jasno wskazują na fakt, iż coraz popularniejsza staje się barwa żółta, czerwona, biała oraz co jest nie lada ciekawostką – czarna. Dobór koloru powinien być podyktowany przede wszystkim tym, w jakim stylu zaaranżowany został salon. Do nowoczesnych wnętrz najlepiej sprawdzają się narożniki białe, szare i błękitne. Aby jednak dodać pomieszczeniu nieco charakteru, warto zainwestować w wyróżniające się narożniki w kolorze czerwonym lub żółtym.

Ile kosztują narożniki?

Dostępne w sklepach meblowych duże narożniki oraz te małe mogą występować w dość zróżnicowanych cenach. Wpływ na koszt zakupu ma nie tylko rozmiar kanapy narożnej, ale także materiał jej wykonania, styl oraz marża producenta. Nowoczesne narożniki to wydatek nawet kilku tysięcy złotych w przypadku modeli z wieloma funkcjonalnościami. Nie warto jednak nadmiernie oszczędzać na meblach salonowych, gdyż te zazwyczaj są nie tylko meblem do wypoczynku, ale także ciekawym elementem aranżacji każdego salonowego wnętrza.

/ REKLAMA /

Last modified: 20 grudnia 2021

Zmień język »