Coraz bliżej remontów

Autor: |

Do 11 września chętni mogli zgłaszać oferty na remont ulicy Kalinowej. Modernizacji poddane zostanie 146 m ulicy o powierzchni 2597 mkw. Zakończenie prac ma nastąpić 30 listopada, a na ich wykonanie zaplanowano około 540 tys. zł.

– Remont Kalinowej jest konsekwencją oszczędności jakie poczyniliśmy przy poprzednich przetargach. Chcemy podtrzymać impet inwestycyjny i w związku z tym do listy remontowanych ulic dopisujemy kolejne. Modernizacja zostanie przeprowadzona po dotychczasowym śladzie drogi. Postaramy się przy tym o wygospodarowanie jak największej liczby miejsc parkingowych – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Wykonawca robót będzie miał za zadanie rozebranie istniejącej, asfaltowej nawierzchni jezdni, krawężników i obrzeży oraz podbudów. Nowa nawierzchnia zostanie wykonana z betonowej kostki brukowej. Remont obejmie także 346 mkw. chodników, 1050 mkw. zjazdów i 181 m kw. zatok.

Zuchów w kolejce

Drogą, która zostanie wyremontowana dzięki przetargowym oszczędnościom, będzie również ul. Zuchów. W wydatkach gminy zapisano na nią 250 tys. zł.

– Kolejna zapomniana uliczka, nieremontowana od lat. Ma około 200 m długości. Znalazły się wolne środki, które podczas ostatniej sesji Rady Miasta zostały przeznaczone na jej modernizację. Wkrótce ogłoszony zostanie przetarg na wymianę krawężników i nawierzchni. Nie jest to wielki zakres prac, ale mieszkańcom chyba właśnie o to chodziło – przekonuje M. Dmowski.

jmr

Last modified: 12 września 2020