Remontowa wiosna

Autor: |

Wiosna rozpoczęła w Starostwie Powiatowym czas remontów. Trwają prace przy al. Lotników Polskich, niebawem zaś rozpocznie się termomodernizacja przychodni.

Na ostatniej sesji radni podjęli również decyzję o wykonaniu termomodernizacji budynku administracyjno-biurowego przy al. Lotników Polskich 1, w którym mieszczą się, między innymi Powiatowy Urząd Pracy i Sanepid.

– Od lat prowadzone są prace remontowe wewnątrz budynku, wymieniono już prawie wszystkie okna – mówi starosta Mirosław Król. – Najwyższy czas, by zmienić go również od zewnątrz. Z jednej strony sąsiaduje z odnowioną komendą policji, z drugiej z nowym budynkiem Regionalnego Parku Przemysłowego. Nie może pozostać taki obskurny. Przetarg ogłoszony zostanie w tym miesiącu. Remont obejmie, między innymi izolację murów fundamentowych, docieplenie ścian kondygnacji i stropodachu, montaż stolarki okiennej i drzwiowej, pokrycie dachu papą termozgrzewalną. Przewidziano też wykonanie nowej instalacji odgromowej. Koszty inwestycji poznamy po rozstrzygnięciu przetargu. W budżecie powiatu zarezerwowano na ten cel 500 tys. zł.

Prace remontowe w budynku przychodni przy al. Lotników Polskich 22, między innymi docieplenie murów fundamentowych, ścian oraz stropodachu, wymiana okien i drzwi, wykonanie instalacji odgromowej, zmiana kolorystyki elewacji, ruszą po podpisaniu umowy z firmą, która wygrała przetarg. Koszt inwestycji to ok. 300 tys. zł.

– Wykonawca zobowiązał się do wykonania prac w ciągu 4 miesięcy od podpisania umowy – wyjaśnia wicestarosta Zbigniew Twaróg.

W tym miesiącu rozpoczną się prace przy budowie chodnika przy drodze Lublin – Mełgiew, na odcinku Jacków – Mełgiew. Przetarg wygrało konsorcjum firm z Nowego Miasta i Klwowa. Z zadania powinno wywiązać się do końca lipca. Wybudowanie chodnika kosztować będzie prawie 219 tys. zł. Przetarg na budowę drogi Minkowice – Wierzchowiska wygrała natomiast warszawska firma. Inwestycja będzie kosztowała ponad 988 tys. zł.

– Niebawem podpiszemy umowę z wykonawcą – mówi Z. Twaróg. – Termin wykonania prac to koniec sierpnia. W ramach remontu przewidziano wzmocnienie konstrukcji jezdni, czyli położenie nowego dywanika asfaltowego oraz wykonanie chodnika dla pieszych na odcinku 1km.

aw

Last modified: 29 czerwca 2020