Remontowa jesień w pełni

Autor: |

Prace budowlane przy ul. Kalinowej właśnie wystartowały. W połowie jest już wykonawca modernizacji ul. Radość. Na finiszu są roboty przy parkingu na ul. Głogowej.

Przetarg na remont ul. Kalinowej wraz z chodnikami został ogłoszony kilka tygodni temu. Początkowo wszystko szło dobrze. Zgłosiło się kilka zainteresowanych firm. Została wybrana ta, która zaproponował najniższą cenę. Nic nie stało na przeszkodzie, żeby inwestycja mogła się rozpocząć, tym bardziej, że terminy nagliły, bo prace miały się zakończyć do 30 listopada. W tzw. międzyczasie pojawiły się jednak problemy z wybranym wykonawcą.

– Otrzymaliśmy informację, że odstąpił od inwestycji. Jest to dla nas utrudnienie, natomiast liczymy, że szybko uda się nam podpisać umowę z firmą, która była druga w przetargu – tłumaczył Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Procedura przeciągnęła się o ponad dwa tygodnie. Kilka dni temu remont ulicy udało się rozpocząć.

– Wykonawca jest już na miejscu, rozpoczął realizację zadania. Z góry przepraszamy mieszkańców za utrudnienia. Natomiast prace nie potrwają długo – mówi M. Dmowski.

W listopadzie wystartowała również modernizacja ul. Radość. Remont 720 metrów ulicy został wyceniony na ponad 1 mln zł. Wykonawcą jest konsorcjum firm z Mińska Mazowieckiego. Jego zadaniem będzie rozebranie istniejącej nawierzchni jezdni, zjazdów, krawężników oraz obrzeży, wyregulowanie studzienek kanalizacyjnych, wykonanie podbudowy pod drogę oraz pokrycie jej asfaltem. Przebudowa ulicy ma być ekspresowa i zakończy się do 30 listopada.

– Nic nie wskazuje, żeby termin nie został dotrzymany. Prace są zaawansowane i posuwają się szybko – ocenia M. Dmowski.

Z kolei na finiszu jest już remont parkingu przy ul. Głogowej. Inwestycja została wyceniona na ponad 100 tys. zł i ma potrwać najdalej do końca miesiąca. Jesienny remont przejdzie również ul. Zuchów. Jako że przetarg na ich wykonanie zostało rozstrzygnięty jako ostatni, wykonawca ma czas do 15 grudnia na zakończenie prac.

Last modified: 26 listopada 2020