Remont na Brzegowej

Autor: |

Inwestycje drogowe na terenie województwa cieszą kierowców, którzy dotąd uskarżali się na fatalny stan dróg, duży ruch samochodów ciężarowych i niewygodne połączenie z Lublinem.

Od kilku lat trwa budowa obwodnicy, która ma rozwiązać wszystkie problemy i poprawić komfort jazdy. Inwestycja objęła również budowę węzła ulicy Mełgiewskiej, który miał ułatwić świdniczanom dojazd do Lublina. Nie przewidziano jednak, że budowa tej części obwodnicy uniemożliwi komunikację mieszkańcom ulicy Brzegowej. W efekcie świdniczanie, którzy chcą dojechać do centrum Świdnika i Lublina, muszą jeździć okrężną drogą przez Felin lub ulicą Dworcową, której stan pozostawia wiele do życzenia. Problemem jest też fakt, że firmy budowlane wykorzystują lokalne drogi do przewozu ciężkich materiałów, co powoduje zniszczenie nawierzchni.

Aby pomóc mieszkańcom, powiat od ponad roku prowadzi modernizację ulicy. Ze względu na stan techniczny oraz dużą liczbę właścicieli Brzegowej i pobocznych ulic, remont prowadzony jest etapami. Pod koniec lipca rozpoczęły się prace na ponad kilometrowym odcinkiem.

– Tegoroczną inwestycję podzieliliśmy na dwa etapy. Pierwsza obejmie odcinek o długości 550m, gdzie nawierzchnia gruntowa zostanie zamieniona na asfaltową. Za remont tej części drogi odpowiada Lubelskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych. Drugi etap prac obejmie odcinek asfaltowy o długości 522m. Wczoraj zakończyliśmy przetarg na przebudowę tego odcinka i wkrótce poznamy wykonawcę – wyjaśnia Jarosław Drozd, naczelnik Wydziału Infrastruktury Drogowej Starostwa Powiatowego.

Koszt inwestycji wyniesie prawie 145 tys. zł i jest w całości finansowany ze środków własnych powiatu. Prace na ulicy Brzegowej powinny zakończyć się do 30 września.

ag

Last modified: 8 czerwca 2020