Remis ze Stalą Kraśnik

Autor: |

W ramach 38. kolejki III ligi gr. IV broniąca się przed spadkiem Stal Kraśnik podejmowała czwartą w tabeli Avię Świdnik. Żadnej ze stron nie udało się przechylić szali na swoją stronę i ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.

Początek meczu był bardzo wyrównany. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. W 19 minucie gospodarze wykonywali rzut wolny. Dośrodkowanej piłki w pole karne nie zdołali wybić świdniczanie i ta trafiła pod nogi Adama Zawieruchy, który dał Stali prowadzenie. Po zmianie stron  trener Mierzejewski posłał do gry Wojciecha Białka oraz, kilka minut po przerwie, Kamila Oziemczuka. Żółto-niebiescy zaczęli dominować na boisku i stwarzać co chwila dobrą okazję do strzelenia bramki. Udało im się dopiero w 67 minucie, kiedy to po strzale Jakuba Cielebąka piłka odbiła się od jednego z obrońców i trafiła na głowę Arkadiusza Górki, który z bliskiej odległości skierował ją do siatki. Avia wciąż napierała i walczyła o komplet punktów. Doskonałe okazje zmarnowali jednak Wojciech Białek, Kamil Oziemczuk, Jakub Cielebąk czy też Roman Mykytyn. Żadnemu z nich nie udało się strzelić zwycięskiej bramki i drużyny podzieliły się punktami.

Stal Kraśnik – Avia Świdnik 1:1 (1:0)

Bramki: Zawierucha (19′) – Górka (67′)

Stal: Borusiński – Łokieć, Dyszy, Gajewski, Michalak (70′ Mażysz), Chudyba, Pietrzyk, Popiołek, Imiołek (80′ Jagieła), Czelej (65′ Woźniak), Zawierucha

Avia: Sobieszczyk – Kuliga, Kursa, Górka, Dobrzyński (57′ Cielebąk), Uliczny, Wójcik (82′ Mykytyn), Darmochwał (82′ Drozd), Maluga, Poleszak (46′ Białek), Kompanicki (57′ Oziemczuk)

Żółte kartki: Zawierucha, Łokieć (Stal) oraz Wójcik, Oziemczuk, Cielebąk (Avia)

Sędziował: Mariusz Myszka (Stalowa Wola)

Last modified: 1 czerwca 2021