Remis w meczu na szczycie

Autor: |

Piłkarze Avii Świdnik zremisowali, 1:1, z Podlasiem Biała Podlaska. Spotkanie było najciekawszym meczem, jaki świdniccy kibice obejrzeli w tej rundzie.

Pojedynek pierwszej z drugą drużyną tabeli lepiej rozpoczęli przyjezdni. Już w 5 min. meczu bramkę dla Podlasia zdobył Tomasz Gawroński. Zawodnik biało-zielonych oszukał w polu karnym obrońców Avii i nie dał szans na skuteczną interwencję Łukaszowi Giereszowi. W kolejnych minutach przeważali goście, którzy wyszli z nastawieniem wywiezienia ze Świdnika kompletu punktów. Okazję na 2:0, zawodnicy Podlasia mieli w 20 min. gry, ale nie wykorzystali świetnie wyprowadzonej kontry. Później coraz lepiej zaczęli grać świdniczanie. W 39 min. ładną akcję całego zespołu wykończył Marcin Kubiak, ale piłka minęła światło bramki rywali. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy dobrym podaniem popisał się Damian Paluszek. Piłka trafiła do Konrada Tarkowskiego, ten ładnie przyjął na klatkę piersiową i z powietrza huknął na bramkę Podlasia. Golkiper gości był bez szans.

Po zmianie stron do ataku ruszyli świdniczanie. Już 2 min. po wznowieniu gry świetną okazję miał Jakub Majewski, ale przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem rywali. Do końca zawodów wynik już się nie zmienił, choć oba zespoły miały do tego swoje sytuacje. Po emocjonującym i stojącym na niezłym poziomie meczu, Avia zremisowała przed własną publicznością z gośćmi z Białej Podlaskiej. Świdniczanie, po 25 kolejkach, wciąż prowadzą w ligowej tabeli.

Last modified: 30 czerwca 2020