Relaks i wypoczynek prosto z konkursu

Autor: |

Drewniany plac przy ul. Środkowej odchodzi w przeszłość. Zostanie zastąpiony zielonym miejscem wypoczynku dla dorosłych, seniorów i dzieci. Ratusz szuka właśnie projektanta i wykonawcy inwestycji.

Huśtawki, piaskownica i drabinki były przez lata miejscem zabaw, przede wszystkim dla okolicznych dzieci. Teraz najmłodsi mają więcej ciekawych miejsc w okolicy. – W niedalekim sąsiedztwie są zlokalizowane dwa nowe place zabaw. Przy skwerze u zbiegu ul. Piłsudskiego i al. Lotników Polskich jest również pumptrack. Natomiast po wiosennym przeglądzie okazało się, że drewniany plac przy ul. Środkowej wymaga pilnego remontu. Postanowiliśmy go zlikwidować i w jego miejsce zaaranżować nową, zieloną i atrakcyjną przestrzeń do odpoczynku – tłumaczy Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Inwestycja została wpisana do budżetu. Kilka dni temu urzędnicy ogłosili konkurs na zaprojektowanie i wybudowanie nowego miejsca relaksu. Z dokumentacji wynika, że ma być przeznaczone nie tylko dla dzieci, ale również dorosłych. Będzie wyposażony w hamaki lub leżaki, ławki, pergolę na pnące rośliny, tablice edukacyjne dla dzieci, domki dla owadów i poidło dla ptaków. Zielony zakątek ma być również pełny traw, bylin, niedużych drzew i pnączy. Dopełni go ogródek ziołowy, który ma pełnić funkcję edukacyjną. W planach jest również umieszczenie specjalnych tabliczek z nazwami roślin. Przez cały teren zostanie poprowadzona alejka o drewnianej nawierzchni. Natomiast dojścia do poszczególnych rabatek będą wykonane z plastrów drewna, bali lub kamiennych płyt.

Wykonawca będzie miał czas na zrealizowanie inwestycji do 21 grudnia. Według szacunków ratusza, zaaranżowanie zielonego zakątka nie powinno kosztować więcej niż 100 tys. zł.

Last modified: 11 sierpnia 2020