Rekrutacja wciąż trwa

Autor: |

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Rodziny Wiłkomirskich zaprasza wszystkich, którzy chcieliby podjąć naukę gry na instrumencie i rozwijać swoje muzyczne pasje. Ze względu na pandemię, rekrutacja odbywa się wyłącznie online, a podania należy składać drogą mailową.

– Nasza szkoła to miejsce, gdzie uzdolnione dzieci mają możliwość ujawnienia swojego talentu, pracowania nad nim, rozwijania go i cieszenia się dynamicznym postępem wśród rówieśników o podobnej wrażliwości i tożsamych pasjach – mówi Beata Olszańska, dyrektor PSM, i dodaje: – Zajęcia muzyczne wymagają poświęcenia czasu zarówno ze strony najmłodszych, jak i ich rodziców. Jednak widoczne postępy stają się motywacją i usprawiedliwieniem dla wszystkich wyrzeczeń. Nauka gry na instrumencie, bezpośredni kontakt z muzyką od wczesnych lat poszerzają horyzonty, uczą wrażliwości na piękno, ale także kształtują w dziecku systematyczność, cierpliwość i poczucie odpowiedzialności.

Nauka w szkole muzycznej odbywa się w cyklach 6-letnim (dzieci od 6 do 10 lat) i 4-letnim (od 8 do 16 lat). Chętni mają do wyboru takie instrumenty, jak: fortepian, skrzypce, wiolonczela, kontrabas, gitara, klarnet, saksofon, flet poprzeczny, trąbka, perkusja i akordeon. Pełna  oferta PSM, szczegóły na temat rekrutacji na rok szkolny 2020/2021, kwestionariusz oraz pliki  do pobrania znajdują się na stronie www.psm.swidnik.pl, w zakładce REKRUTACJA.

Podania można składać na adres e-mail: sekretariat@psm.swidnik.pl lub drogą pocztową na adres ul. Króla Pole 7, 21-040 Świdnik.

– O terminach lekcji przygotowawczych oraz badaniach przydatności do kształcenia muzycznego poinformujemy na stronie szkoły i naszym profilu Facebookowym. Na pewno odbędą się dopiero po ustaniu zagrożenia epidemicznego – dodaje B. Olszańska.

Szkoła muzyczna w Świdniku istnieje już 47 lat. Pod okiem bardzo dobrych nauczycieli wychowała kilka pokoleń młodych muzyków, których można usłyszeć na scenach wielu sal koncertowych w kraju i zagranicą.

aw

Last modified: 2 czerwca 2020