Razem dla Moniki

Autor: |

fot. www.zrzutka.pl/49yybd
W niedzielę naszą redakcyjną skrzynkę zalała fala wiadomości. Wszystko za sprawą Moniki Wojnarskiej, która ma złośliwy nowotwór raka piersi. W nierównej walce wspierają ją bliscy i przyjaciele. Uruchomili internetową zbiórkę i licytację, z których dochód zostanie przeznaczony na leczenie świdniczanki. 

Pani Monika jest mamą dwóch córek. Niedawno dowiedziała się o tym, że choruje na raka piersi.  

– Nowotwór jest w stadium zaawansowanym oraz z przerzutem na węzeł chłonny. To dość agresywna i złośliwa odmiana – wyjaśnia świdniczanka. 

Kobietę czeka chemioterapia, operacja, a potem kolejna chemia. Mimo wyczerpującego i trudnego pojedynku z nieprzyjacielem, nie poddaje się.  

– Bardzo chcę walczyć, ponieważ mam dwie wspaniałe córki. Jeszcze wczoraj ledwo wiązałam koniec z końcem. Dziś, gdy zapewniam dzieciom godziwe życie, okazuje się, że będę walczyć o swoje – mówi pani Monika. 

Każdy z nas może wspomóc chorą. Na jednym z portali internetowych powstała zbiórka, gdzie chętni mogą przekazywać dowolne kwoty. Zrzutkę wsparły już 54 osoby, a na jej koncie jest blisko 3,5 tysiąca złotych. Pieniądze można wpłacać stronie na www.zrzutka.pl/49yybd. Cała suma zostanie przeznaczona na leki, dojazdy, badania oraz specjalną dietę, którą w czasie leczenia musi stosować pani Monika. 

Na portalu społecznościowym Facebook powstała grupa – Licytacje dla Moniki ze Świdnika, dzięki której również można pomagać. Na grupie internauci wystawiają przedmioty oraz usługi, wraz z informacją o cenie wywoławczej i dacie zakończenia aukcji. Każda trwa maksymalnie 4 dni i kończy się o godzinie 22.00. Wygrywa osoba, która zaproponowała najwyższą kwotę. Po licytacji zwycięzca przelewa pieniądze na konto zbiórki (www.zrzutka.pl/49yybd). Ma na to 48 godzin. Jeśli nie dokona wpłaty, wygrana przechodzi na osobę, która zaproponowała drugą, najwyższą kwotę. Aktualnie grupa liczy 253 osoby, jednak cały czas można do niej dołączać. Wspierający walczą, między innymi o przejażdżkę fiatem 126p, książki, biżuterię i rękodzieło. 

Last modified: 26 kwietnia 2021

Zmień język »