Razem dla Kacperka

Autor: |

fot. archiwum rodzinne
Kacperek Dybkowski ma 10  lat i zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym, padaczką oraz niedowładem czterokończynowym. Szansą na jego w miarę normalne funkcjonowanie jest rehabilitacja i hipoterapia. Chłopiec pilnie potrzebuje też pionizatora oraz siedziska ortopedycznego. Koszty związane z leczeniem są ogromne, dlatego jego bliscy zwracają się do ludzi dobrej woli o wsparcie.

– Po porodzie syn nie oddychał samodzielnie  i od razu trafił do szpitala w Lublinie, do inkubatora. Przez 3 miesiące lekarze walczyli o jego prawidłowy rozwój. Byliśmy szczęśliwi, gdy wrócił do domu, ale okazało się, że radość jest przedwczesna. Po 1,5 roku zauważyliśmy z mężem coś niepokojącego w jego zachowaniu. Kacper mocno się prężył, czasami też stawał się nieruchomy, jakby ,,zastygał”. Walczyliśmy z kilkunastoma takimi atakami dziennie. Kolejne badania wykazały padaczkę lekooporną – opowiada pani Izabela.

Ataki sprawiły, że wszystko to, czego chłopiec nauczył się podczas kilkunastu miesięcy, uległo zaprzepaszczeniu. Kacper ma bardzo słaby kręgosłup, nie może usiąść, nie chodzi, nie mówi. Próbuje jednak być samodzielny i podnosi się na łokciach, poruszając się i obracając na łóżku czy podłodze.

– Mimo cierpienia, jest radosnym i uśmiechniętym dzieckiem. Uważam, że jego rozwój idzie w dobrym kierunku, a terapeuci włożyli w to ogromną pracę. Wierzymy, że dalsza rehabilitacja pomoże mu wrócić do normalności. Zwracamy się z prośbą o pomoc do wszystkich ludzi dobrej woli. Wspólnymi siłami zawalczmy o lepsze jutro dla Kacperka. Razem na pewno nam się uda! Z góry dziękujemy za każde wsparcie – dodaje mama Kacpra.

Na dalsze leczenie, rehabilitację i zakup potrzebnego sprzętu potrzeba ponad 65 tys. zł. Świdniczanin jest podopiecznym fundacji „Radość z Uśmiechu”. Pieniądze można wpłacać poprzez stronę Kacperek prosi o pomoc – Fundacja Radość z Uśmiechu (radosczusmiechu.pl) lub przelewem na fundacyjne konto nr 84 1090 1388 0000 0001 4708 9313, w tytule płatności wpisując: POMAGAM / KACPER D. Wpłaty z zagranicy mogą być realizowane na: Santander Bank Polska, numer konta: PL 84 1090 1388 0000 0001 4708 9313, tytuł płatności: WBKPPLPP, SWIFT: WBKPPLPP.

Można również pomóc, wysyłając sms o treści: WTAB KACPER na numer 72240 (2,46zł) lub o treści: WTAB KACPER na numer 75550 (6,15zł)

Na Facebooku powstała również grupa (3) Licytacja dla Kacpra Dybkowskiego | Facebook. Jeśli ktoś chciałby podzielić się fantami na aukcje, może zadzwonić pod numer telefonu 518 586 267 lub napisać na Facebookowy profil Iza Smialkowska. Można też bezpośrednio wstawić post z rzeczą przeznaczoną do licytacji.

Last modified: 23 lipca 2021