Ramię w ramię z biznesem

Autor: |

fot. Port Lotniczy Lublin
Port Lotniczy Lublin w Świdniku był gospodarzem niezwykłego spotkania. W terminalu lotniska gościli członkowie Klubu Odpowiedzialnego Biznesu. To projekt aktywujący lokalne firmy, unikalny w sali kraju.

Wydarzenie odbyło się we wtorek. Wzięli w nim udział Magdalena Welc, zwyciężczyni 3. edycji talent show „Mam talent” oraz gospodarz miejsca, prezes zarządu PLL Andrzej Hawryluk.

– Udało nam się mocno ulokować na mapie gospodarczej naszego regionu, stając się jednocześnie generatorem jego rozwoju – podkreślił podczas spotkania Andrzej Hawryluk.

Choć miniony rok nie był łatwy dla branży transportowej, lotnisko w Świdniku cały czas rozszerza  ofertę dla biznesu, wprowadzając usługę cargo. Jej uruchomienie pozwala budować niezależny filar dodatkowych przychodów

– Sytuacja sanitarna pokazała, że brak pasażerów paraliżuje całkowicie lotniska, pozbawiając je przychodów, natomiast aktywność i to rosnąca, notowana była w obsłudze towarów. Przedsiębiorcy mogą teraz szybko i wygodnie wysyłać swoje wyroby do dowolnego miejsca na świecie, a także importować produkty, wykorzystując najbliższe im lotnisko. Konsekwentnie odbudowujemy też siatkę połączeń. W ostatnim czasie przygotowaliśmy również ciekawą ofertę lotów wakacyjnych do chorwackiego Splitu, Burgas w Bułgarii i nad polskie morze, do Gdańska. Cieszą się one dużym powodzeniem wśród mieszkańców regionu – mówił prezes Hawryluk.

Tego samego dnia lotnisko obsłużyło kolejną operację cargo. Z Niemiec do Świdnika przyleciał samolot Mitsubishi MU-2B-26A Solitaire. Na pokładzie maszyny załadowano części samochodowe dla branży motoryzacyjnej. Usługę zrealizowano w ekspresowym tempie. Lubelska firma, produkująca części motoryzacyjne, złożyła zamówienie o godz. 10.00, a już dwie godziny później na płycie lotniska w Świdniku wylądował samolot.

fot. Krzysztof Fabisiak – Najlepszy Kadr

Last modified: 21 lipca 2021