Rakersi wkroczyli do akcji

Autor: |

„Rakersi” z II Liceum Ogólnokształcącego, to kolejna grupa, która włączyła się w ogólnopolską akcję „Mam haka na raka”. Działają na terenie Świdnika, Mełgwi, Biskupic, a także w Lublinie.

Na udział w akcji zdecydowali się, bo chcą pomóc ludziom uchronić się przed rakiem jelita grubego. Działania profilaktyczne to jedyny sposób, by zdążyć przed nowotworem, warto więc wcześniej informować o zagrożeniach oraz możliwościach zapobiegania chorobie. Program ma jeszcze inną zaletę.

– To dla nas doskonała lekcja kreatywności, przedsiębiorczości i pomysłowości – dodają „Rakersi”. – Musimy w interesujący sposób przekazać ludziom, szczególnie młodym, informacje o raku jelita grubego. Na swoim koncie mamy już kilka prelekcji, przeprowadzonych w Biskupicach i Mełgwi oraz w świdnickim Gimnazjum nr 3. Licealiści zorganizowali zbiórkę maskotek dla pacjentów oddziału dziecięcego Centrum Onkologii w Lublinie i wywiesili plakaty informacyjne w mieście. Rozdają również naklejki i ulotki o profilaktyce raka jelita grubego.

„Rakersi” mają także konta na Facebooku i YouTube, a o swoich działaniach na bieżąco informują na stronach www.rakersi. dbv.pl/news.php oraz www.photoblog.pl/ rakersiswidnik/

Co planują w najbliższym czasie?

– Przygotowujemy się do zbiórki materiałów papierniczych, które przekażemy do domu dziecka lub szpitala. Przeprowadzimy też kolejne prelekcje, tym razem w Trawnikach, Gimnazjum nr 1 w Świdniku, na zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz w świdnickiej bibliotece miejskiej. Cały czas pozyskujemy sponsorów i patronów naszej akcji – wymieniają licealiści.

Na zdjęciu od lewej: Magda, Anna Piątkowska- Chargot, opiekun grupy, Kasia, Adrian, Olaf, Dawid.

Głos Świdnika

Last modified: 1 lipca 2020