Rajd “O Błękitną Koszulkę Serca”

Autor: |

W ramach obchodów Europejskiego Dnia bez Samochodu oraz Światowego Dnia Serca – 25 września świdniczanie po raz czwarty wzięli udział w rajdzie rowerowym „O błękitną koszulkę serca”.

Inicjatorem wydarzenia jest ks. Janusz Kozłowski, a organizatorem Klub Rowerowy „Alfa” Świdnik.

W tym roku udział wzięła rekordowa liczba 160 uczestników. Oprócz Świdniczan w rajdzie udział wzięli rowerzyści Chełma, Lublina i Łęcznej, których na trasie obok najmłodszych 4 -5 latków prowadził prezes Alfy Bogusław Kocira. Celem powyższego przedsięwzięcia jest promowanie zdrowego stylu życia, integracja pokoleniowa i środowiskowa. Efektem jest przekrój wiekowy uczestników, począwszy od dzieci (kilku miesięcy w specjalnych wózkach i 4 lat na rowerkach) poprzez młodzież, dorosłych po seniorów.

Obiecującym objawem jest, że w przeżywaniu takiej formy rekreacji uczestniczą całe rodziny. Dystans 20km był zachętą żebyśmy coraz chętniej i częściej korzystali z różnorakich form rekreacji. Takim przykładem był poranny raj rowerowy po Powiecie Świdnickim – 26 uczestników przejechało 46km.

Rajdom powarzył II Świdnicki marsz Nordic Walking, w którym udział wzięło 17 osób poprowadzonych na 7,5km trasę przez certyfikowanego instruktora nordic walking Panią Marzenę Śkibińską-Sobczuk. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Świdnik i pod patronatem Burmistrza Miasta Świdnik, który m. in. ufundował kamizelki odblaskowe, oraz przy pomocy Komendy Powiatowej Policji w Świdniku i Miejskiego Centrum Usług Socjalnych w Świdniku.

Wsparcia udzielili również świdniccy Przedsiębiorcy, którzy częściowo ufundowali nagrody dla najmłodszych uczestników oraz poczęstunek dla wszystkich.

Last modified: 1 lipca 2020