Raj dla poszukiwaczy skarbów (foto, film)

Autor: |

Wyjątkowe perełki i przedmioty z duszą można dziś kupić w Świdniku. Wszystko za sprawą Pierwszego Targu Staroci.

Już od godziny 8.00 na parkingu pomiędzy Urzędem Miasta a sklepem Jysk można spotkać kolekcjonerów, wystawców, zbieraczy oraz koneserów przedmiotów z drugiej ręki. Świdniczanie, którzy szukają biżuterii, porcelany, zabytkowych maszyn do pisania, stylowego radia, monet kolekcjonerskich, mebli, wojskowych przypinek, obrazów, książek czy winyli na pewno znajdą coś dla siebie.

– Urządzamy mieszkanie, więc zawsze chętnie zaglądamy na targi staroci albo szukamy mebli i różnych drobiazgów na portalach ogłoszeniowych. Dziś rozglądamy się za zegarem ściennym. Marzy nam się taki z czasów PRL, z wahadłem – opowiada pani Magdalena.

Inicjatywa bardzo przypadła do gustu mieszkańcom.

– Zobaczyłam plakat i od razu wiedziałam, że muszę się tu pojawić. Zawsze odwiedzam takie targi, bo można coś fajnego znaleźć, czego nie ma nikt inny. Kupiłam kolczyki, grę i książkę z opisami różnych doświadczeń. Byłoby super, gdyby taki targ organizowano cyklicznie – dodaje pani Małgorzata.

Przypominamy również, że od godziny 10.00, na placu Konstytucji 3 maja trwa III Eko Targ. Program imprezy dostępny jest w artykule “W weekend nie siedź w domu” (ZOBACZ). Informacje o wszystkich wydarzeniach w naszym mieście oraz aktualny repertuar Kina Lot znajdziecie w Kalendarzu Wydarzeń.

Last modified: 14 września 2021