Radości pozalekcyjne

Autor: |

Dźwięk gongu, który od 20 lat otwiera wystawy uczestników zajęć Ośrodka Terapii i Rozwoju, zabrzmiał wczoraj w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej.

To już 63. ekspozycja dziecięcych prac powstałych w OTiR. Tym razem jej tytuł „Radości pozalekcyjne” nawiązuje do ograniczeń, które dotknęły najmłodszych w czasach pandemii.

–Jesteście bohaterami dzisiejszego wieczoru – powiedziała Barbara Kasprzak, szefowa ośrodka. – W wystawie uczestniczy blisko 50 autorów, w wieku od 6 do 14 lat. Bardzo podziwiam waszą pracę. Ten dowód waszego całorocznego zaangażowania, owocuje dziś ogromną ilością piękna, nie tylko widocznego na kartonie, ale również piękna, które gości w waszych wnętrzach.

Głównym punktem wystawy była aukcja prac. Uzyskany dochód przekazywany jest od lat na rzecz fundacji Centaurus z okolic Wrocławia, która opiekuje się bezdomnymi i chorymi zwierzętami. Pod młotek poszły piękne portrety podopiecznych fundacji m.in. psów, kotów, koni. Tym razem zebrano dla czworonogów rekordową sumę – ponad 830 zł.

słs

Last modified: 22 maja 2021