Radość w rytmie gospel (foto)

Autor: |

Co to był za weekend! W Miejskim Ośrodku Kultury spotkali się entuzjaści muzyki gospel. Wszystko za sprawą siódmych już warsztatów prowadzonych przez Grzegorza Głucha. Zwieńczeniem trzydniowych zajęć był koncert finałowy, którego gościem był MATE.O.

Gospel to muzyka pełna radości, rytmu i chrześcijańskich wartości. Mimo, że narodziła się w Stanach Zjednoczonych, to w Polsce obecna jest od wielu lat i ma ogromną rzeszę miłośników. Również w naszym mieście ich nie brakuje. Część z nich występuje w Świdnik Gospel Choir, kolejni co roku biorą udział w Warsztatach Muzyki Gospel. Tegoroczna edycja rozpoczęła się w piątek i przyciągnęła kilkudziesięciu uczestników.

Podczas trzydniowych zajęć każdy mógł rozwinąć swoje umiejętności wokalne, popracować nad warsztatem śpiewu i oczywiście nabrać pozytywnych emocji. Wszyscy pracowali pod kierunkiem Grzegorza Głucha, kompozytora, autora tekstów, wokalisty, aranżera, założyciela i lidera zespołu Gospel Rain. Zajęcia prowadzili również wokalistka i trenerka Sylwia Piotrowska oraz Jakub Piotrowski, producent, aranżer oraz pianista Gospel Rain.

Od kilku lat świdnickie Warsztaty Muzyki Gospel odwiedzają goście specjalni. W tym roku organizatorzy zaprosili MATE.O, już od niemal trzech dekad jednego z najważniejszych głosów i liderów polskiej sceny chrześcijańskiej.

Trzydniowe spotkania zakończyły się dzisiaj, wielkim koncertem finałowym. Na scenie MOK spotkali się uczestnicy warsztatów, członkowie Świdnik Gospel Choir oraz zespół instrumentalny Gospel Rain w składzie: Jakub Piotrowski (piano), Kacper Popek (perkusja), Piotr Pawęska (bass) i Filip Sykut (gitara). Na scenie nie mogło zabraknąć również gościa specjalnego, MATE.O.

Last modified: 23 czerwca 2020