Radość w budowie

Autor: |

Inwestycja ma być szybka, ale ma również zupełnie zmienić wygląd ulicy. Właśnie rozpoczęła się modernizacja ul. Radość. Potrwa jeden miesiąc. Po jej zakończeniu mieszkańcy pojadą nowym asfaltem.

Ul. Radość znalazła się w tegorocznym budżecie „awansem”. Została do niego wpisana, ponieważ miejskim urzędnikom udało się korzystnie rozstrzygnąć kilka wcześniejszych przetargów.

– Oszczędności nie będziemy gromadzić, ale przeznaczymy je na wykonanie dodatkowych inwestycji – tłumaczył burmistrz Waldemar Jakson.

Tym sposobem do planu tegorocznych wydatków weszły ulice: Głogowa, Kalinowa, Zuchów i właśnie Radość. Najdroższą inwestycją jest ta ostatnia. Modernizacja 720 metrów ulicy została wyceniona na ponad 1 mln zł. Wykonawcą remontu jest konsorcjum firm z Mińska Mazowieckiego. Jej zadaniem będzie rozebranie istniejącej nawierzchni jezdni, zjazdów, krawężników oraz obrzeży, wyregulowanie studzienek kanalizacyjnych, wykonanie podbudowy pod drogę oraz pokrycie jej asfaltem. Przebudowa ulicy ma być ekspresowa i zakończy się do 30 listopada.

– Wykonawca wszedł już na ul. Radość i rozpoczyna pracę. Mieszkańców prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Wybrana została również firma, która wykona ul. Zuchów. Remont nawierzchni drogi będzie kosztował blisko 200 tys. zł. Przeprowadzi go Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lublina. Na zakończenie inwestycji ma czas do 15 grudnia.

Do 30 listopada miała potrwać przebudowa ul. Kalinowej. Natomiast pojawiły się problemy z wybranym wykonawcą.

– Otrzymaliśmy informację, że odstąpił od inwestycji. Jest to dla nas utrudnienie, natomiast liczymy, że szybko uda się nam podpisać umowę z firmą, która była druga w przetargu – tłumaczy M. Dmowski.

W przypadku ul. Kalinowej zakres prac obejmuje wymianę nawierzchni ulicy, chodników, zatok parkingowych i zjazdów. Pierwszy z oferentów wycenił modernizację na nieco ponad 600 tys. zł.  Ratusz ma również wykonawcę przebudowy parkingu przy ul. Głogowej. Inwestycja będzie kosztować ponad 100 tys. zł.

Last modified: 9 listopada 2020