Punkt na koniec rundy zasadniczej

Autor: |

W ostatnim meczu rundy zasadniczej PZL LEONARDO Avia Świdnik przegrała u siebie z Chrobrym Głogów 2:3 (21:25, 23:25, 25:22, 25:11, 14:16) . Zwycięstwo nie uratowało głogowian przed spadkiem, a świdniczanie ostatecznie zajęli piąte miejsce w ligowej stawce.

W meczu z Chrobrym trener Jakub Guz postanowił dać szansę zawodnikom, którzy do tej pory grali mniej.

Po wyrównanym początku, w połowie seta goście wyszli na kilkupunktowe prowadzenie, którego nie roztrwonili i wygrali do 21. Druga partia była jeszcze bardziej wyrównana i rozstrzygnęła się dopiero w samej końcówce, kiedy to słabsze przyjęcie i błąd w ataku zdecydował o tym, że Chrobry wyszedł na prowadzenie 2:0 w całym meczu.

W trzecim secie żółto-niebiescy wzięli się na poważnie do pracy. Zaczęli kąsać rywali zagrywką i byli skuteczniejsi w ataku. Goście co prawda zmniejszyli stratę do dwóch punktów, ale to było zbyt mało, by wygrać tego seta zakończonego wynikiem 25:22.

Czwarta odsłona meczu była wręcz perfekcyjna w wykonaniu Avii i fatalna ze strony Chrobrego. Świdniczanie rozbili przeciwników 25:11 i do rozstrzygnięcia tego spotkania był potrzebny tie break.

Po początkowej przewadze gości, to Avia wyszła na prowadzenie 12:9 i była bliska wygranej. Niestety, błędy w przyjęciu spowodowały, że Chrobry szybko doprowadził do wyrównania. W ostatniej akcji meczu Avia nie skończyła ataku środkiem, a kontratak gości okazał się skuteczny i to spadkowicz ostatecznie wygrał ten mecz.

– To był zwariowany mecz. Pierwsze dwa sety padły łupem Głogowa, ale udało nam się podnieść i doprowadzić do tie breaka. W piątym secie zabrakło nam końcówki. Przy prowadzeniu 12:9 nie potrafiliśmy zamknąć tego meczu. Wielkie gratulacje dla Chrobrego za determinację i dobrą grę w końcówkach. A my widzimy się w play offach – powiedział przyjmujący Avii, Maciej Ptaszyński.

– Porażka boli, jak każda, ale mam dzięki temu meczowi dużo materiału przed play offami. Skład, który wyszedł dzisiaj miał grać do końca, bez względu na wynik w Bydgoszczy. W połowie meczu wiedzieliśmy już, że czwarte miejsce nam uciekło, ale nie uciekło w tej kolejce, a po prostu w konsekwencji całego sezonu. Mam w głowie wnioski i powody takiego stanu rzeczy, ale to nie czas o tym mówić. Przy prowadzeniu 12:9 w tie breaku, nie umniejszając nikomu, powinniśmy z takimi drużynami doprowadzać seta do zwycięstwa. Tutaj gdzieś po dwóch dobrych zagrywkach rywali wkradł się stres i zabrakło chłodnej głowy. Głogów odwrócił wynik i brawo dla nich, bo ciężko się zmotywować, gdy już się spadło z ligi. My musimy zostawić ten mecz i skupić się w pełni na Bydgoszczy – podsumował trener Jakub Guz.

Avia zacznie fazę play off 6 kwietnia o godzinie 17:00 w Bydgoszczy. Rewanż w Świdniku odbędzie się 13 kwietnia o godzinie 18:00.

 

PZL LEONARDO Avia Świdnik – KGHM SPS Chrobry Głogów 2:3 (21:25, 23:25, 25:22, 25:11, 14:16)

MVP: Kamil Stefaniszyn

Najwięcej punktów dla Avii: Ptaszyński (21), Czerwiński (16), Połyński (12).

Last modified: 28 marca 2024

Zmień język »
Skip to content