Puchar na Mikołaja

Autor: |

Duży sukces odnieśli młodzi piłkarze Avii Świdnik. Chłopcy z rocznika 2003 i młodsi wywalczyli w Michowie pierwsze miejsce podczas mikołajkowego halowego turnieju piłki nożnej.

Drugi zespół żółto-niebieskich zakończył zmagania na szóstej pozycji. W zawodach wzięło udział 8 drużyn: Avia Świdnik I, Avia Świdnik II, Widok Lublin I, Widok Lublin II, TOP 54 Biała Podlaska I, TOP 54 Biała Podlaska II, Wisła Puławy i LKP Orlik Lubartów (organizator imprezy).

Pierwsze spotkanie Avii I nie zapowiadało końcowego triumfu w imprezie. Chłopcy, prowadzeni przez Marka Jurczykowskiego przegrali, 1:4, z Wisłą Puławy. W następnej grze było już jednak zdecydowanie lepiej. Dwie bramki Krzysztofa Gamli oraz gole Huberta Tworkowskiego i Klaudiusza Sypenia dały świdniczanom zwycięstwo, 4:0, nad Widokiem Lublin I. W ostatnim starciu rundy zasadniczej, Avia I zmierzyła się z TOP 54 Biała Podlaska II. Nasi chłopcy znów pokazali się z dobrej strony i pokonali silnego rywala 3:0, dzięki czemu mogli zagrać o pierwsze miejsce w turnieju.

Drugi zespół żółto-niebieskich mierzył się w grupie z LKP Orlikiem Lubartów, Widokiem Lublin II i TOP 54 Biała Podlaska I. Młodzi piłkarze musieli uznać wyższość rówieśników z Lubartowa (porażka 0:4) i Widoku II (0:5). Na osłodę przyszło jednak zwycięstwo 1:0 nad zawodnikami TOP 54 Biała Podlaska I.

Po zmaganiach w grupie przyszedł czas na decydujące rozstrzygnięcia. Avia II zmierzyła się w meczu o piąte miejsce z Widokiem Lublin II. Zacięty pojedynek skończył się bezbramkowym remisem i o wszystkim musiały zdecydować rzuty karne. Te lepiej wykonywali chłopcy z Lublina i to oni zajęli piąte miejsce w turnieju.

W meczu finałowym Avia I grała z Wisłą Puławy. Zawodnikom Marka Jurczykowskiego udało się zrewanżować za porażkę w grupie i wygrać z puławianami 1:0. Gola w tym meczu zdobył Krzysztof Gamla, w którego ręce trafił tytuł króla strzelców imprezy.

AVIA I : Hubert Tworkowski (bramkarz), Adrian Leszczyński, Filip Kowalczyk, Jan Klimczak, Kacper Królik, Klaudiusz Sypeń, Krzysztof Gamla, Marceli Pereta i Miłosz Pełczyński .

AVIA II : Franciszek Pirek (bramkarz), Aleksander Bzowski, Bartłomiej Kozioł, Dawid Wdowicz, Filip Olejnik, Jan Brzozowski, Jakub Wierzbicki, Mateusz Zwierzański, Tomasz Żurek, Wiktor Czerniak, Wiktor Frączek.

Głos Świdnika

Last modified: 1 lipca 2020