Pszczółki przylecą do biblioteki

Autor: |

Fot. archiwum
Powracają biblioteczne spotkania „Mum’s Time – Czas dla Mam”. Pierwsze zajęcia będą powiązane ze Światowym Dniem Pszczół. 

 „Czas dla Mam” powstał jeszcze przed epidemią koronawirusa. Pomysłodawczyniami przyjacielskich spotkań są panie Kasia i Iza, które wraz ze swoimi pociechami często odwiedzały bibliotekę. Ich inicjatywa okazała się sukcesem i cieszyła dużym zainteresowaniem.

– Klub jest kierowany do mam i ich dzieci do 3 lat. Chcemy zintegrować społeczeństwo. Zajęcia będą idealną okazją do podzielenia się osobistymi doświadczeniami. Warto jednak zaznaczyć, że tematem przewodnim spotkań jest książka – tłumaczy Małgorzata Skakuj z bibliotecznego Oddziału dla Dzieci.

Pierwsze spotkanie będzie powiązane ze Światowym Dniem Pszczół, które przypadają na 20 maja.

– Postanowiliśmy połączyć pierwsze spotkanie z tym świętem. Zajęcia będą miały charakter edukacyjny. Będziemy rozmawiać o pszczołach oraz dobrze się bawić muzycznie i plastycznie. Dzieci użyją farb i paluszków – będą nimi malować łąkę i owady. Pojawią się również muzyczne elementy w języku polskim i angielskim – mówi M. Skakuj.

Pierwsze zajęcia odbędą się 25 maja, o godzinie 11.00 w Zaułku Poetów. – Mamy nadzieję, że pogoda nam dopisze. Jeśli nie, to będę starać się przenieść wydarzenie do biblioteki – dodaje M. Skakuj.

Spotkania dla mam i ich pociech powinny odbywać się regularnie. Nadchodzi jednak sezon wakacyjny, który wiąże się z urlopami pracowników. Nie znaczy to jednak, że zajęcia nie będą się odbywać. – W tym okresie mamy będą mogły spotkać się beze mnie. Ich zadaniem będzie przygotować temat zajęć. Będą mogły czytać książki, spędzać czas na pogaduchach i dobrze się bawić.

Chętni, którzy chcą wziąć udział w „Mum’s Time” muszą się spieszyć. Pomimo zniesienia obostrzeń, wciąż obowiązują limity uczestników – na 15 mkw./1 osoba. Mamy ze Świdnika mogą się zgłaszać osobiście w bibliotece bądź pod numerem telefonu: (81) 751 28 04 (wew. 26).

Last modified: 24 maja 2021