Przypomną o wydarzeniach sprzed 40 lat

Autor: |

W poniedziałek, w całej Polsce, w tym również w Świdniku zapalono Światło Wolności, oddając w ten sposób hołd ofiarom wydarzeń grudnia 1981 r. Jutro w naszym mieście odbędą się oficjalne uroczystości upamiętniające 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego oraz pacyfikację zakładu WSK PZL-Świdnik, do której doszło w nocy z 15 na 16 grudnia 1981 roku.

Główne obchody, z udziałem władz państwowych i miejskich, rozpoczną się o godz. 17.00, na placu przy fontannie. Następnie ich uczestnicy udadzą się do kościoła pw. NMP Matki Kościoła, gdzie o godz. 18.00 zostanie odprawiona msza św. w intencji ofiar stanu wojennego i pacyfikacji zakładu. Tegoroczne uroczystości zwieńczy koncert Moniki Kowalczyk pt. „Pamiętamy”. Wydarzenie odbędzie się o godz. 19.00, w sali widowiskowej MOK.

Organizatorami tegorocznych obchodów są: Urząd Miasta, Miejski Ośrodek Kultury, Instytut Pamięci Narodowej. Oddział w Lublinie oraz Strefa Historii.

Informacje o wszystkich wydarzeniach w naszym mieście oraz aktualny repertuar Kina Lot znajdziecie w Kalendarzu Wydarzeń.

PROGRAM

16 grudnia

17:00 Oficjalne uroczystości z udziałem władz państwowych i miejskich (plac przy fontannie)

18:00 Msza święta w intencji ofiar stanu wojennego i 40. rocznicy pacyfikacji WSK PZL-Świdnik (Kościół pw. NMP Matki Kościoła)

19:00 Koncert Moniki Kowalczyk pt: “Pamiętamy” (Miejski Ośrodek Kultury, sala widowiskowa, wstęp wolny)

13-17 grudnia:

Wystawa pt. “Stan Wojenny 1981-1983” Instytutu Pamięci Narodowej, Śląskie Centrum Wolności i Solidarności (Galeria Venus)

Last modified: 16 grudnia 2021

Zmień język »