Przypominali o bezpieczeństwie

Autor: |

Fot. KPP Świdnik
Świdniccy policjanci zakończyli spotkania z dziećmi, które brały udział w półkoloniach organizowanych w Gospodzie Leśnej. Mundurowi opowiadali im, między innymi, jak spędzić bezpiecznie wakacyjny czas.

Funkcjonariusze odwiedzali dzieci od początku lipca. Wczoraj, miało miejsce ostatnie spotkanie. – Mundurowi zadbali o to, by spotkania były różnorodne i ciekawe. Dzieci miały okazję się spotkać z policjantami z prewencji, dzielnicowymi oraz przewodnikami psów służbowych. Podczas zajęć wysłuchały pogadanek o bezpiecznych wakacjach. Dowiedziały się jak zachowywać się nad wodą, na szlaku górskim, w lesie, na wsi, na ulicy oraz w domu. Poznały zasady, w jakich przypadkach można dzwonić na telefon alarmowy 112 i w jakiś sposób powiadamiać służby ratunkowe o zagrożeniach. Podczas rozmów dzieci były bardzo aktywne i zadawały dużo pytań – mówi st. asp. Elwira Domaradzka z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Wakacyjne spotkania przybliżały dzieciom zawód policjanta. Mogły przeprowadzić daktyloskopię. Odbitki swoich linii papilarnych zabierały na pamiątkę do domu.

– Na zakończenie każdego spotkania odbywały się zajęcia z przewodnikami psów służbowych oraz z ich czworonogami. Policjanci opowiadali o swojej pracy, o tym jak zachowywać się w przypadku ataku psa oraz jak zachowywać się w stosunku do zwierząt. Zawsze najwięcej emocji wśród dzieci budziły pokazy posłuszeństwa psa, ataki na pozoranta oraz jak wygląda nagradzanie czworonoga po wykonaniu zadania – dodaje st. asp. E. Domaradzka.

Last modified: 4 sierpnia 2021