Przynieś nakrętki – pomóż Kamilowi

Autor: |

Przypominamy o trwającej akcji pomocy dla 20-letniego Kamila Misztala z Minkowic. Nakrętki zbieramy tylko do czwartku.

Kamil, gdy miał 2 lata uległ poparzeniu dłoni i nóg. Lekarze musieli amputować mu prawe podudzie. Na początku przyszłego roku, chłopiec przejdzie kolejną operację, po której będzie potrzebował nowej protezy i długiej rehabilitacji. Z pomocą przyszli uczniowie i pedagodzy szkoły w Woli Piaseckiej. To oni pod hasłem „Razem dla Kamila” rozpoczęli zbiórkę plastikowych nakrętek.

– Zbieramy dosłownie wszystkie plastikowe nakrętki – po napojach, olejach, środkach kosmetycznych – mówi Łukasz Kiełbasa, nauczyciel w szkole w Woli Piaseckiej. – Pierwszy etap zbiórki zakończymy pod koniec lutego. Jeżeli akcja będzie się cieszyła dużym zainteresowaniem, to oczywiście zostanie wydłużona.

Nakrętki można przynosić do siedziby portalu: Świdnik ul. Wyszyńskiego 17 (Galeria Venus, II piętro), od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00 – 16.00.

Zbiórkę prowadzą też: Szkoła Podstawowa w Woli Piaseckiej, Zespół Szkół w Piaskach, Gimnazjum nr 1 w Piaskach, Miejsko- Gminne Przedszkole w Piaskach, placówka terenowa KRUS, apteki „Aspirynka”, Miejskie Centrum Kultury, sklep STIHL przy ul. Piłsudskiego 6 w Piaskach, Publiczna Szkoła Podstawowa w Majdanie Kozic Górnych, Publiczna Szkoła Podstawowa w Boniewie – Ignasinie, Zespół Szkół w Bystrzejowicach, Filia Biblioteki w Bystrzejowicach, sklep spożywczy Szwagrex przy ul. Rynek 4 w Biskupicach, w dwóch sklepach spożywczo – przemysłowych w Kozicach Górnych 45 i 52.

 

Last modified: 1 lipca 2020