Przyjdź na koncert i pomóż

Autor: |

fot. www.siepomaga.pl/kubus-persona
Będzie okazją do posłuchania artystów z lubelskiej sceny, ale przede wszystkim do pomocy 4-letniemu Kubusiowi Personie ze Świdnika. W drugą niedzielę września odbędzie się koncert charytatywny „Świdnik dla Kubusia”.

Chłopczyk urodził się jako skrajny wcześniak i cierpi na szereg schorzeń: mózgowe porażenie kończyn, dysplazję oskrzelowo-płucną i bezdechy. Ma też wadę serduszka, przepuklinę pachwinową, astmę oskrzelowo – alergiczną oraz alergię jelitową na pokarm.

Na leczenie malucha, zakup niezbędnego sprzętu rehabilitacyjnego, leków oraz specjalistycznej żywności potrzeba blisko 37 tys. zł. By pomóc je zebrać, organizatorzy: Centrum Usług Społecznych, Stowarzyszenie Zwykłe Marsz Szlakiem Józefa Franczaka ps. „Laluś”, stowarzyszenie Lubelska Brać oraz Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku zapraszają na koncert.

Wydarzenie zaplanowano 12 września, o godz. 15.00, w muszli koncertowej CUS. Na scenie wystąpią Jolanta Sip z zespołu Lubelska Federacja Bardów, Dariusz Tokarzewski z zespołu VOX oraz Damian Syjonfam. W czasie koncertu zostanie przeprowadzona licytacja, z której dochód zostanie w całości przeznaczony na pomoc chłopcu.

Kubusia można też wspierać w wirtualnej przestrzeni. Datki można wpłacać poprzez stronę www.siepomaga.pl/kubus-persona. Przypominamy również o aukcjach, które trwają na facebookowej grupie „Licytacje dla Kubusia ze Świdnika”.

Last modified: 18 sierpnia 2021

Zmień język »