Przyjdź i zobacz nowy żłobek (foto+film)

Autor: |

Już w najbliższym tygodniu świdniczanie będą mogli obejrzeć nowy miejski żłobek podczas dni otwartych. Tydzień później rozpoczną się zajęcia adaptacyjne dla maluchów. W połowie czerwca placówka rozpocznie normalne funkcjonowanie.

– Właśnie kończymy przygotowania pierwszej w historii miasta tak nowoczesnej placówki przeznaczonej dla najmłodszych – mówi Ewa Jankowska, sekretarz miasta. – Już 1 czerwca z okazji święta dzieci organizujemy dni otwarte. Tydzień później rozpoczną się zajęcia adaptacyjne. Żłobek jest już praktycznie gotowy, żeby służyć maluchom. To piękny, ekologiczny i nowoczesny budynek, który uwzględnia wszystkie potrzeby dzieci, ich rodziców i pracowników.

Żłobek będzie można oglądać 1 i 2 czerwca od godziny 12.00 do 17.00. Ze względu na obostrzenia związane z koronawirusem, oprowadzanie po obiekcie będzie odbywało się w grupach. Żeby móc zajrzeć do żłobka trzeba wcześniej się zapisać dzwoniąc na nr telefonu 81 468-59-27 wew. 36.

– Panie opiekunki oprowadzą po obiekcie, dzieci wraz z rodzicami, będzie możliwość obejrzenia sal, zabawek i placu zabaw – mówi Aldona Zagdańska, dyrektor Zespołu Żłobków Miejskich.

Placówka przy ul. Kopera jest jedynym miejskim obiektem, który przyjmuje dzieci od 6 miesiąca życia. Specjalnie dla najmłodszych przygotowano salę na parterze, wyposażoną w dostosowane do potrzeb maluchów meble i zabawki. Najmłodsi będą mieć do dyspozycji również zacienioną werandę. Na pierwszej kondygnacji jest również kuchnia, szatnia, świetlica oraz pokoje socjalne i administracyjne. Piętro wyżej zlokalizowano sale dla nieco starszych dzieci. Wszystkie mają motyw przewodni (las, góry, morze), łazienki i specjalne pomieszczenia do spania. Na drugiej kondygnacji znalazł się także pokój dla karmiących mam oraz gabinet pielęgniarki.

Dzieci mają do dyspozycji również plac zabaw oraz, budzącą sentyment wśród rodziców, górkę saneczkową. Skorzystają z niej zimą, tym bardziej, że na wyposażeniu żłobka są również sanki oraz latem – dzięki zamontowaniu na zboczu kilku zjeżdżalni.  

– Cieszy nas również fakt, że część kosztów budowy żłobka udało się nam pokryć z rządowej dotacji Maluch Plus i tym samym odciążyć budżet miasta. Przedsięwzięcie zamknęło się w kwocie około 7 mln zł, dofinansowanie wyniosło 3,1 mln zł – mówi burmistrz Waldemar Jakson.

« z 2 »

Last modified: 27 maja 2021

Zmień język »