Przygarnij kropkę dla Niny

Autor: |

Fot. @nineczka.kropeczka / Instagram

Nina Słupska od września ubiegłego roku walczy z SMA. Aby wygrać walkę z chorobą, musi przejść kosztowną terapię. Rodzice dziewczynki nie poddają się i zachęcają do udziału w nowej akcji „Przygarnij kropkę”.

Dziewczynka mieszka w Lublinie i choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Jedynym ratunkiem jest dla niej terapia genowa, nierefundowana i bardzo droga. Jej koszt to około 8 milionów złotych. Leczenie może się odbyć tylko do odpowiedniej wagi. Gdy Nina przekroczy 13,5 kg, na terapię będzie już za późno.

Do zebrania pełnej kwoty pieniędzy pozostało już niewiele czasu. Z tego powodu rodzice dziewczynki postanowili zorganizować nową akcję charytatywną „Przygarnij kropkę”. Jej zasady są proste. Na konto dziewczynki wpłacamy 1 zł lub dowolną wybraną kwotę. Następnie należy wstawić na Facebooka zdjęcie z narysowaną na dłoni dużą, kolorową kropką. Do zabawy trzeba nominować inne osoby. Do akcji dołączyło już wiele osób, między innymi, Beata Kozidrak, Katarzyna Bujakiewicz i Monika Kowalczyk.

Ninę i jej walkę o zdrowie można śledzić na Facebooku oraz na jej profilu na Instagramie.

Świdniczanie też pomagają

Aby wesprzeć małą sąsiadkę, władze świdnickiego ratusza podjęli decyzję o montażu metalowego pojemnika na nakrętki. W ten sposób chcą zachęcić mieszkańców do wsparcia małej dziewczynki. Mają również nadzieję, że pieniądze ze sprzedaży nakrętek pomogą w zebraniu całej kwoty.

Czerwone serduszko dla Niny pojawiło się w Świdniku pod koniec stycznia. Akcja przypadła do gustu mieszkańcom.

– Świdniczanie bardzo chętnie wrzucają nakrętki do pojemnika. Serce jest już prawie pełne i prawdopodobnie w tym tygodniu nastąpi jego pierwsze opróżnienie – mówi Katarzyna Lis, naczelnik wydziału promocji Urzędu Miasta.

Pojemnik znajduje się przy bibliotecznej Filii nr 1, przy ulicy Ratajczaka 7. Przypominamy, że do kontenera można wrzucać nakrętki z plastikowych butelek po sokach, kosmetykach, płynach do prania, płukania czy innych środkach czyszczących.

Pomóc można na wiele sposobów

Licytacje na Facebooku

Licytacje na Allegro

siepomaga.pl

– Przekaż 1% podatku – Numer KRS: 0000396361, cel szczegółowy: 0095257 Nina

Last modified: 5 lutego 2021