Przez miasto przejdą procesje

Autor: |

fot. Mariusz Kiryła / www.okraglykosciol.pl
Jutro w Kościele Katolickim obchodzona będzie Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Tradycyjnie ulicami Świdnika przejdą procesje. Policja przypomina, że mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

O godzinie 10.30 rozpocznie się procesja z parafii pw. NMP Matki Kościoła, która potrwa do godz. 13.00. Wierni przejdą ulicami Wyszyńskiego, Racławicką, al. Lotników Polskich, Niepodległości i znów Wyszyńskiego.

W godz. 10.30-12.00 zaplanowana jest również procesja z parafii pw. Chrystusa Odkupiciela. Jej trasa będzie wiodła ulicami Kosynierów, Niepodległości, Mickiewicza, Okulickiego do kościoła przy ul. Kosynierów.

O godzinie 11.00 wierni wyruszą z parafii pw. Świ. Kingi. Przejdą ul. Klonową i Modrzewiową w stronę ul. Racławickiej. Procesja powinna zakończyć się o godz. 12.00.

Również parafia pw. Św. Józefa zaplanowała na ten dzień uroczystą procesję. Parafianie wyruszą o godz. 10.00 i przejdą ul. Partyzantów, Kasztanową, Lipową i Świerkową.

W czasie uroczystości Bożego Ciała nad ruchem będą czuwali świdniccy policjanci, którzy zadbają o bezpieczeństwo kierowców i uczestników święta.

– Apelujemy do kierowców, by tego dnia wybierali inne trasy niż te, którymi będą szły procesje. Na miejscu będą obecni policjanci, którzy pokierują ruchem i wskażą inne trasy – mówi st. asp. Elwira Domaradzka z Komendy Powiatowej Policji w  Świdniku.

Last modified: 16 czerwca 2022

Zmień język »