Przewodniki po literaturze dziecięcej

Autor: |

Fot. SP nr 5
W Szkole Podstawowej nr 5 podsumowano całoroczny konkurs „Mój dzienniczek lektur”, przeznaczony dla uczniów klas II i III. Organizatorkami czytelniczo-plastycznej zabawy, która polegała na stworzeniu  interesujących przewodników po literaturze dziecięce, były Izabela Koczkodaj i Beata Pinkos ze szkolnej biblioteki.

– W specjalnym zeszycie dzieci mogły notować, wklejać, rysować i zamieszczać krótkie informacje o przeczytanej książce. Musiały pamiętać, aby opis zawierał imię, nazwisko autora i koniecznie tytuł lektury. Cieszymy się, bo otrzymałyśmy wiele ciekawych prac, świadczących o tym, że najmłodsi chętnie sięgają po książki, nie tylko te omawiane w szkole. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie – mówią organizatorki.

Wśród opisywanych książek pojawiły się, na przykład: „Zaczarowana zagroda” Aliny i Czesława Centkiewiczów, „Gang Fajniaków” autorstwa Marcina Przewoźniaka, „Przygody Madiki z Czerwcowego Wzgórza” Astrid Lindgren, „Zosia i Gosia. Wakacyjny chaos do kwadratu” Antje Szillat i „Mopsiak jest detektywem” Pameli Butchard. Jak podkreślają bibliotekarki, wybór najlepszych prac był niezwykle trudny.

– Zwycięskie Dzienniczki Lektur prowadzone były systematycznie i bardzo starannie – dodają Izabela Koczkodaj i Beata Pinkos. – Do każdej książki autorzy wykonali bogate i kolorowe ilustracje. Szata graficzna wzbudza ciekawość i zainteresowanie czytających.

Nagrodzeni i wyróżnieni w konkursie:

I miejsce Alicja Kot kl.3d, Emilia Kwiatoń 2c

II miejsce Martyna Baran 3d, Hann Piskow 2c

III miejsce Lena Królak 2a, Kamil Jarosz 2d

Wyróżnienia: Karolina Kochalska 3d, Zofia Wójtowicz 2a, Noemi Szwaczkiewicz 2c, Igor Podkowa 2d

Last modified: 8 czerwca 2021