Przestój na lotnisku

Autor: |

fot. Piotr Belcarz

Port Lotniczy Lublin podsumował pierwszy miesiąc działalności w 2021 roku. W styczniu z lotniska w Świdniku skorzystało 2956 pasażerów. To o ponad 24 tysiące mniej niż w analogicznym miesiącu ubiegłego roku, kiedy świdnicki port wybrało 26 964 podróżujących.

Niezbyt korzystnie przedstawia się również bilans styczniowych operacji lotniczych. W ubiegłym miesiącu przeprowadzono ich 98. To o 218 mniej niż w analogicznym okresie 2020 roku.

Obecnie ze Świdnika polecimy wyłącznie do Londynu Luton. W lutym węgierski przewoźnik WizzAir oferuje tylko jedno połączenie w tygodniu – w niedzielę. Więcej rejsów w tym kierunku powinno zostać uruchomionych 17 marca. Według rozkładu dostępnego na stronie przewoźnika, samoloty będą latały w środy, piątki i niedziele, a od 29 marca także w poniedziałki.

Zawieszeniu na najbliższy miesiąc uległy również połączenia z Eindhoven, Doncaster Sheffield oraz Oslo TORP Sandefjord, także obsługiwane przez WizzAir. Najbliższy lot do Holandii odbędzie się 7 marca. Początkowo samoloty będą latały na tej trasie tylko w niedzielę, zaś od 23 marca do końca miesiąca – we wtorki i soboty, a w kwietniu – we wtorki, czwartki i soboty. Na lot do Norwegii poczekamy z kolei do 5 marca. Wówczas pasażerowie skorzystają z piątkowych połączeń, a od 29 marca także z poniedziałkowych. Po miesięcznej przerwie wrócą też rejsy do Doncaster Sheffield. Pierwszy zaplanowano 16 marca. Osoby podróżujące z lotniska w Świdniku polecą wtedy we wtorki i soboty. Od kwietnia powinny być możliwe połączenia w czwartki.

W lutym nie skorzystamy również usług krajowego przewoźnika. Polskie Linie Lotnicze LOT zawiesiły loty na trasie Świdnik – Warszawa. Ograniczenie połączeń krajowych związane jest z małym popytem na podróże służbowe oraz turystyczne.

Last modified: 3 lutego 2021