Przejechała go drezyna… i przeżył

Autor: |

Wczorajszy dzień zakończył się wyjątkowo szczęśliwie dla 67-latka ze Świdnika. Pijany mężczyzna spał na torach i został przejechany przez drezynę. W taki sposób ułożył się jednak na torach, że nie doznał żadnych obrażeń.

Do sytuacji doszło wczoraj, około godziny 12.30. Jeden z przechodniów zauważył mężczyznę leżącego na torach kolejowych, w sąsiedztwie ulicy Targowej. Natychmiast powiadomił funkcjonariuszy policji. Mężczyzna zorientował się również, że w kierunku leżącego 67-latka zmierzała drezyna.

– Świadek zdarzenia zaczął machać do maszynisty. Nastąpiło natychmiastowe hamowanie, jednak pojazd nie zdążył się zatrzymać. Drezyna przejechała nad 67-latkiem – mówi asp. Elwira Domaradzka z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Świdniczanin miał bardzo dużo szczęścia. Jego ciało było ułożone wzdłuż szyn. Dzięki temu mężczyzna przeżył i nie doznał żadnych obrażeń.

– Jak się okazało, 67-latek przechodził przez torowisko, przewrócił się i usnął. Był również pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało 2 promile w wydychanym powietrzu – dodaje E. Domaradzka.

Na miejscu interweniowała karetka pogotowia. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Last modified: 12 sierpnia 2020