Przegrana mimo walki

Autor: |

W pierwszym ćwierćfinałowym meczu fazy play-off w siatkarskiej TAURON 1 Lidze BKS Visła Proline Bydgoszcz pokonała PZL LEONARDO Avia Świdnik 3:0 (30:28, 25:21, 26:24).

Patrząc na sam wynik końcowy można wysnuć wniosek, że było to łatwe zwycięstwo gospodarze. Nic bardziej mylnego. Avia mocno postawiła się Viśle i prawie w każdym secie bliska była wygranej.

W pierwszej partii świdniczanie prowadzili 14:10 i później 18:14. Dobra zagrywka Visły i błędy w przyjęciu Avii sprawiły, że gospodarze wyrównali i gra toczyła się na przewagi, gdzie także zadecydowały te elementy siatkarskiego rzemiosła i to bydgoszczanie wygrali 30:28.

Druga partia zakończyła się wyższym zwycięstwem gospodarzy, ale do połowy seta, to znów żółto-niebiescy prowadzili. Ponownie podopieczni Michala Masnego w drugiej części partii i w jej końcówce wznieśli się na wyżyny swoich możliwości i wygrali do 21.

Ostatni akt tego spotkania nieco się różnił od poprzednich. Tym razem to gospodarze zyskali niewielką przewagę i to Avia musiała gonić wynik. Udało się to w drugiej części seta i o rezultacie musiała znów decydować gra na przewagi. Po autowym ataku Damiana Wierzbickiego pojedynek Visły z Avią się zakończył. Za tydzień rewanż w Świdniku.

– O losach setów decydowały pojedyncze piłki. Mimo porażki jestem zadowolony z postawy mojego zespołu. To jest sport, ktoś musiał wygrać, a ktoś przegrać. Nasi gracze nie poddali się. Walczyli od początku do końca. Nie ukrywaliśmy, że przyjechaliśmy wygrać, choć o zwycięstwa w Bydgoszczy nie jest łatwo o czym wielu się przekonało. Cel mieliśmy tylko jeden. Myślę, ze mecz podobał się kibicom. Zobaczyli dużo ciekawych wymian oraz akcji na wysokich piłkach. Wracamy do Świdnika i myślimy o następnym spotkaniu. Nie możemy sobie pozwolić, żeby sezon zakończyć przegraną przed naszymi kibicami. Oni nas gorąco wspierali od pierwszego meczu w tym sezonie. Należy im się wygrana – podsumował trener Jakub Guz.

Rewanżowe starcie odbędzie się w sobotę o godzinie 18:00. Bilety tradycyjnie można nabyć online na stronie Avii.

 

BKS Visła Proline Bydgoszcz – PZL LEONARDO Avia Świdnik 3:0 (30:28, 25:21, 26:24)

MVP: Mikołaj Słotarski

Najwięcej punktów dla Avii: Wierzbkicki (16), Łysikowski (11).

Last modified: 7 kwietnia 2024

Zmień język »
Skip to content