Przegrali po karnych

Autor: |

BKS Lublin był gospodarzem ogólnopolskiego turnieju piłki nożnej dzieci z rocznika 2007. Na boisku przy ul. Balladyny, w stolicy województwa, zmierzyło się 12 zespołów. W tej grupie nie zabrakło zawodników Avii Świdnik. Podopieczni Ireneusza Kellera wypadli świetnie na tle rówieśników. Przegrali tylko jeden mecz i to dopiero w finale.

W grupie, żółto-niebiescy zmierzyli się z Motorem Lublin (3:2), BKS I Lublin (15:0), Górnikiem Łęczna (6:2), BKS III Lublin (6:0) i TOP 54 Biała Podlaska (3:3). Osiągnięte wyniki pozwoliły im spokojnie awansować z pierwszego miejsca. W finale Avia zmierzyła się z Koroną Kielce. Świdniczanie objęli prowadzenie po strzale Patryka Mazura. Korona szybko odpowiedziała dwom trafieniami. Ambitnie grający zawodnicy ze Świdnika doprowadzili jednak do remisu. Bartek Duda urwał się prawą stroną boiska, podał do Patryka Mazura, a ten po raz kolejny pokonał bramkarza przeciwników. Do końca regulaminowego czasu gry gole już nie padły. Zarządzono więc konkurs jedenastek. Te lepiej wykonywali piłkarze Korony, którzy wygrali, 5:4.

Na koniec zmagań wręczono pamiątkowe medale i puchary. Królem strzelców turnieju został Patryk Mazur.

Skład Avii: Paweł Besztak, Bartłomiej Duda, Daniele Brilii, Patryk Mazur, Krystian Nigro, Przemysław Piotrowski, Krystian Madyjewski, Piotr Woźniak, Maciej Zdun, trener: Ireneusz Keller.

Last modified: 29 czerwca 2020