Przedszkole zyska większą przestrzeń

Autor: |

Pod koniec wakacji rozstrzygnięto przetarg na rozbudowę budynku, w którym mieszczą się oddziały przedszkolne prowadzone przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1, mieszczący się przy ul. Wojska Polskiego 27. Wybrany wykonawca ogrodził już plac budowy i rozpoczął prace przy instalacjach zewnętrznych.

Do przetargu zgłosiły się cztery przedsiębiorstwa. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła firma Rem-Guz ze Świdnika. Pieniądze na realizację zadania Urząd Miasta otrzymał z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Projekt przewiduje powstanie dodatkowego, parterowego segmentu, w którym znajdą się  dwie sale (każda przeznaczona dla grupy nie więcej niż 25-osobowej). Nowa część ma być połączona z istniejącym budynkiem i mieć podobną powierzchnię, jak obecne pomieszczenia przedszkola. Całość zyska również oddzielne, niezależne od szkoły, ogrzewanie. Wybrana firma musi też zadbać, między innymi, o przyłącza wodociągowe, zewnętrzne instalacje gazowe i elektryczne oraz kanalizację sanitarną i deszczową, a także wykonanie drogi pożarowej, ciągu pieszo-jezdnego i chodnika.

– W tej chwili trwają prace przy wykonywaniu instalacji zewnętrznych. Budowa nowego skrzydła rozpocznie się jeszcze w tym roku. Zgodnie z podpisaną umową, cała inwestycja powinna zostać zakończona do 9 czerwca 2022 roku – mówi Katarzyna Lis, rzecznik Urzędu Miasta Świdnik.

Last modified: 13 października 2021

Zmień język »