Przedszkolaki na szóstkę (foto)

Autor: |

To już nie maluchy, a prawdziwe przedszkolaki. Najmłodsi z grupy uczonej metodą Marii Montesorii, dołączyli do społeczności Przedszkola nr 5.

Nim jednak odbyło się uroczyste pasowanie, dzieci przeszły prawdziwy egzamin. Dla każdego przygotowano zadanie, pokazujące jak wiele nauczyły się w ciągu minionych dwóch miesięcy. Były więc ćwiczenia na rozpoznawanie i nazywanie kolorów, układanie przedmiotów, dopasowywanie ich do wyciętych kształtów, przelewanie wody, sortowanie, a nawet nawlekanie koralików. W sprawnym poradzeniu sobie z wyzwaniami pomagali bohaterom wydarzenia ich starsi koledzy i koleżanki. O gromkie brawa i doping zadbali natomiast rodzice.

Wreszcie przyszedł czas na najważniejszy moment w życiu każdego malucha. Mianowania na przedszkolaka dokonała Kinga Sobiesiak, dyrektor P nr 5.

– W grupie Montessori jest, jak w rodzinie. Jesteśmy dumni, że dzieci tak szybko zaczynają się czuć jak u siebie, wśród znajomych i osób, które je wspierają. Cieszę się, że mogę brać udział w takich wydarzeniach. Dla mnie to bardzo wzruszający moment, kiedy widzę, że dzieci się ze sobą asymilują, wspierają i tworzą społeczność. Gratuluję przedszkolakom oraz ich rodzicom – powiedziała Kinga Sobiesiak.

Na pamiątkę dzieci otrzymały książki autorstwa Doroty Gellner, która jest patronką „Piątki”. Każde wydanie opatrzono wyjątkową, imienną dedykacją.

Last modified: 10 listopada 2021

Zmień język »