Pracujesz do późna, a chcesz rozwinąć kompetencje zawodowe? Angielski online to pomysł dla Ciebie!

Autor: |

Rozwój kompetencji zawodowych często blokują, jak na ironię, nasze obowiązki w pracy. Dzieje się tak dlatego, że oddajemy się im bez reszty, niejednokrotnie pracujemy do późna i nie znajdujemy już czasu na dodatkowe zajęcia, lekcje, a nawet na czytanie książek czy naukę języków obcych. Na szczęście z pomocą przychodzą kursy językowe online. To dzięki nim dopasujemy zajęcia do naszego planu dnia i będziemy mogli rozwijać swoje umiejętności bez konieczności rezygnowania z planów lub obowiązków. Zobacz, jak to działa.

Szybka nauka angielskiego online ‒ jak to wygląda?

Dzięki przeniesieniu zajęć do internetu możemy skorzystać ze swobody, jaką daje nam praca i nauka online. Wystarczy przyjrzeć się szkołom językowym, które umożliwiają uczenie się właśnie w ten sposób. Weźmy na przykład jednego z liderów tego rodzaju nauczania – platforma językowa Tutlo. Angielski online, którego można uczyć się w tej szkole, różni się od zajęć stacjonarnych. Dlaczego?

Przede wszystkim internetowa nauka angielskiego w Tutlo to zajęcia, podczas których stawia się na konwersację. Lekcje prowadzone są przez polskich lektorów lub native speakerów w taki sposób, aby szybko pojawiły się pierwsze efekty nauki.

Kolejna sprawa to sam model nauczania. Do zajęć można dołączyć od wczesnych godzin porannych do późnych godzin wieczornych. Dodatkowo podzielone są one na trwające po 20 minut bloki. Dlaczego tak zdecydowano? Odpowiedzi jest kilka. Przede wszystkim 20 minut zajęć to optymalny czas, przez który nasz mózg pozostaje w maksymalnym skupieniu.

Język angielski online ‒ 20 minut dziennie

Jest to czas wystarczający na przeprowadzenie rozmowy i szybkie powtórzenie materiału. Spotkania z lektorem podzielone na takie właśnie krótkie bloki pozwolą nam systematycznie, każdego dnia spędzić 20 minut z językiem obcym. Możemy po pracy, nawet o godzinie 20:00 czy 21:00, porozmawiać z nauczycielem.

Właśnie ta swoboda dopasowania lekcji do naszych codziennych zajęć i możliwość łączenia bloków dwudziestominutowych w dłuższe sekcje to siła zajęć online. Dodatkowo warto wiedzieć, że szkoły oferujące naukę zdalną to szansa uczenia się na każdym z poziomów zaawansowania. Możliwa jest nie tylko nauka angielskiego od podstaw online, ale także zajęcia dla biznesu czy kursy przygotowujące do egzaminów językowych lub na studia.

Dlaczego warto podnosić kompetencje zawodowe?

Poszerzanie naszej wiedzy i rozwijanie umiejętności może przełożyć się przede wszystkim na zwiększenie zakresu obowiązków zawodowych, a co za tym idzie awans i atrakcyjniejsze uposażenie. Umiejętności językowe, a szczególnie znajomość języka angielskiego, są bardzo często wymagane w procesach rekrutacyjnych, a coraz więcej ogłoszeń na stanowiska specjalistyczne przygotowanych jest właśnie po angielsku. W tym języku prowadzone są też niektóre rozmowy o pracę.

W jaki sposób łatwo zwiększać kompetencje zawodowe?

Warto tutaj wspomnieć, że to, z jakiego urządzenia połączymy się z naszym nauczycielem, jest kwestią naszej decyzji. Wystarczy komputer, smartfon lub tablet z dostępem do internetu. To od nas zależy również wybór miejsca do nauki, bo możemy uczyć się przecież z domowego fotela, ale nie ma przeszkód, by wybrać leżak na tarasie, czy też kawiarnię, w której zaszyjemy się w kącie i popijając gorącą kawę, będziemy rozmawiać o popkulturze w języku angielskim z jednym z naszych nauczycieli. Możliwości jest wiele. Reszta to już przyjemność płynąca z wysokiej jakości usług oferowanych przez szkołę.

/ REKLAMA /

Last modified: 30 listopada 2021