Pracowity weekend Danowców

Autor: |

31 maja odbył się III Puchar Pabianic w taekwondo. W przeznaczonej dla najmłodszych zawodników imprezie wystartowało ponad 140 dzieci z Pabianic, Świdnicy, Pionek, Leszna, Stanisławowa, Świdnika, Łęcznej i Piask.

Rywalizowano w kilku konkurencjach – układów indywidualnych, synchronicznych i drużynowych, walkach w różnych formułach, sprawnościowym torze przeszkód, kopnięciach szybkościowych. Drużyna LKSW Dan stanowiła największą reprezentację i zapisała na koncie ponad setkę medali! Najwięcej krążków przywieźli: Małgorzata Ciesielska, Mateusz Fałdyga, Michał Markowski, Krzysztof Michałek, Szymon Mołdoch, Piotr Klimek, Kacper Lekan i Albert Podstawka.

Startujące dzieci otrzymały pamiątkowe koszulki, upominki i słodycze od organizatora, PKSW “Azja” Pabianice.

W Pułtusku natomiast zorganizowano otwarty puchar Polski kadetów w kickboxingu w formułach pointfighting (semi-contact) i light-contact. Mimo że impreza nie była umieszczona w kalendarzu Polskiego Związku Kickboxingu, w szranki stanęło 118 zawodników z 13 klubów. Jedynym reprezentantem LKSW Dan Świdnik był Paweł Zdun, który po raz kolejny potwierdził swoje miejsce w krajowej czołówce. Nasz fighter zdobył złote medale w kategorii -63 kg, w obu formułach. Dodatkowo rozegrano także walki drużynowe ekip 3-osobowych. Paweł wystąpił w drużynie z Oskarem Zawiślakiem z KTT Łódź i Olą Grzywacz z TSD Pionki. Zajęli pierwsze miejsce, pokonując w finale ekipę gospodarzy – Semiramida Pułtusk.

Last modified: 29 czerwca 2020