Pracowita noc policjantów

Autor: |

W nocy z soboty na niedzielę w Świdniku doszło do dwóch pobić. W obu przypadkach policjanci zatrzymali sprawców. Teraz mężczyźni czekają w areszcie na przedstawienie zarzutów.

Do pierwszego pobicia doszło w rejonie ul. Reja przed godziną 2:00. Kilkuosobowa grupa zaatakowała trójkę młodych ludzi. Jeden z napastników zadawał ciosy kijem baseballowym. Uderzenia były tak silne, że aż złamał się kij. Mężczyzna, który najbardziej ucierpiał w zdarzeniu został przewieziony do szpitala. Lekarze stwierdzili u niego wstrząśnienie mózgu, złamanie żebra oraz ogólne potłuczenia ciała. Sprawcami pobicia okazało się dwóch 22 – letnich mieszkańców Świdnika, którzy byli znajomymi ofiar. Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Byli nietrzeźwi. Dziś usłyszą zarzuty.

Drugie pobicie miało miejsce niemalże w tym samym czasie pod jednym ze świdnickich lokali. Grupa osób, która wychodziła z pubu została zaczepiona przez kilka osób. Doszło do sprzeczki. W chwilę po tym dwóch mężczyzn przewróciło 26-letniego mieszkańca Świdnika i zaczęli kopać go po całym ciele. Już w kilka minut po zdarzeniu świdniccy policjanci ujęli agresywnych mężczyzn: 18- latka i 20-latka. Sprawcy dołączyli do osadzonych już w areszcie z poprzedniego zdarzenia mężczyzn. Również czekają na przedstawienie zarzutów.

KPP w Świdniku

Last modified: 2 lipca 2020