Praca w służbie zdrowia bez wyższego wykształcenia?

Autor: |

Absolwenci szkół średnich, którzy nie osiągnęli zadowalających wyników na egzaminie maturalnym lub nie dostali się na studia medyczne, bardzo często rezygnują z marzeń o pracy w służbie zdrowia i postanawiają znaleźć dla siebie inną ścieżkę zawodową. Niedoszli studenci mogą podjąć decyzję o poprawianiu matury w kolejnym roku oraz ponownym udziale w rekrutacji na studia lub rozpocząć naukę w medycznej szkole policealnej, która gwarantuje zdobycie tytułu zawodowego w rok lub dwa lata. Szczególnie, że znalezienie pewnego zatrudnienia w profesji asystentki stomatologicznej lub technika masażysty jest możliwe bez matury i wykształcenia wyższego. Wystarczy zdobycie odpowiednich kwalifikacji, co możliwe jest całkowicie za darmo.

Asystentka stomatologiczna w Lublinie

Asystentka stomatologiczna zajmuje się współpracą z dentystą, pomaganiem mu w codziennych obowiązkach, przygotowywaniem pacjentów do zabiegów oraz dbaniem o czystość i sterylność gabinetu. Prowadzi ona również dokumentację, obsługuje sprzęt diagnostyczny, a także przygotowuje rozliczenia zużytych materiałów i leków. Zdobycie tytułu asystentki stomatologicznej możliwe jest w ciągu zaledwie roku nauki w Medycznej Szkole Policealnej GoWork.pl. W planie zajęć przewidziano zagadnienia takie jak anatomia, fizjologia i patofizjologia narządu żucia, materiałoznawstwo i ergonomia w stomatologii, komunikacja interpersonalna, branżowy język angielski czy organizacja ochrony zdrowia. Słuchacze uczestniczą ponadto w zajęciach praktycznych w pracowniach, które zostały wyposażone na wzór gabinetów dentystycznych.

Jak wynika z danych „Barometru zawodów” zapotrzebowanie na asystentki stomatologiczne w województwie lubelskim jest szczególnie wysokie w powiatach bialskim, lubartowskim i świdnickim. Oznacza to, że znalezienie zatrudnienia nie powinno stanowić problemu. Asystentka stomatologiczna w Lublinie i okolicach otrzymuje wynagrodzenie od 1500-2500 złotych na rękę w zależności od miejsca pracy (placówka państwowa lub prywatna), doświadczenia oraz wykształcenia.

Technik masażysta w Lublinie

Technik masażysta zajmuje się wykonywaniem masaży klasycznych, relaksacyjnych, leczniczych, profilaktycznych, sportowych, izometrycznych oraz wielu innych. Potrafi on również zdiagnozować wady postawy u pacjenta oraz pomóc mu powrócić do zdrowia po urazach i wypadkach. Zdobycie tytułu masażysty możliwe jest po dwóch latach nauki w Medycznej Szkole Policealnej GoWork.pl. Przyszli masażyści uczą się m.min. anatomii z fizjologią, podstaw fizjoterapii, różnorodnych technik masażu, komunikacji interpersonalnej oraz języka angielskiego ukierunkowanego zawodowo. Realizują oni również zajęcia praktyczne w pracowniach zaaranżowanych na wzór prawdziwych gabinetów rehabilitacyjnych. Do ich dyspozycji są łóżka oraz materace do masażu, fantomy, drabinki, wałki, kliny, półkliny oraz inne niezbędne akcesoria.

Technik masażysta w województwie lubelskim jest zawodem deficytowym. Pracownicy tej branży są poszukiwani m.in. w Chełmie, Białej Podlaskiej, Lublinie, Hrubieszowie oraz wielu powiatach, np. świdnickim, parczewskim, lubartowskim czy łukowskim. Technicy masażyści w Lublinie i okolicach mogą zarabiać od 1500 do około 3,5 tys. złotych. Wszystko zależy od miejsca pracy (placówka prywatna, publiczna lub własny gabinet), ilości pacjentów, stażu i doświadczenia.

/ REKLAMA /

Last modified: 20 lipca 2020