Praca czeka na strażnika

Autor: |

Nabór właśnie trwa. Do szeregów świdnickich strażników miejskich mają dołączyć dwie osoby. Chętni mogą składać dokumenty jeszcze do piątku.

W tej chwili w Straży Miejskiej pracuje 12 mundurowych. Pozostali zatrudnieni zajmują się monitoringiem i obsługą administracyjną. Wszystko wskazuje jednak na to, że w niedługim czasie szeregi strażników nieco się powiększą. W listopadzie przedstawiciele tej instytucji ogłosili nabór na stanowisko aplikanta SM.

– Poszukujemy dwóch osób. Zapraszamy chętnych, nie tylko panów, ale również panie – mówi Janusz Wójtowicz, komendant SM.

Szef strażników zaznacza od razu, że chodzi o zatrudnienie osób, które będą pełnić służbę na świdnickich ulicach. Do ich obowiązków będą należały, m.in.: ochrona porządku i spokoju w miejscach publicznych, kontrola ruchu drogowego i transportu zbiorowego, zabezpieczenie miejsc przestępstw, ochrona obiektów komunalnych i publicznych, współdziałanie z innymi służbami przy ratowaniu życia i zdrowia mieszkańców.

Kandydaci muszą mieć ukończone 21 lat, wykształcenie minimum średnie i dobrą opinię. Nie mogą być karani. Mile widziane będą również dodatkowe umiejętności, jak choćby trenowanie sztuk walki, prawo jazdy, kurs ratownika medycznego, wyższe wykształcenie czy znajomość języków obcych. Ich atutem będzie także doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku. Potrzebne informacje i formularze zainteresowani znajdą na stronie Straży Miejskiej.

kal

Last modified: 20 maja 2020