Pożegnania nastał czas (foto)

Autor: |

Dziś, po raz ostatni przed wakacjami, zabrzmiał szkolny dzwonek, a uczniowie odebrali świadectwa, dyplomy i nagrody. Odwiedziliśmy Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1, gdzie odbyła się akademia z okazji zakończenia roku. Wyjątkowa, bo połączona z pożegnaniem dyrektora Ryszarda Borowca, który po 25 latach pracy odchodzi na emeryturę.

Uroczystość rozpoczęto od wręczenia świadectw z czerwonym paskiem uczniom szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum, którzy mają średnią 4,75 lub wyższą. Najwyższe lokaty uzyskali Wiktoria Puch, Wiktoria Wrona, Adam Wołek, Jakub Michna, Marta Czajka oraz Joanna Niedziałek. Nagrody trafiły też do tych, którzy mogą pochwalić się stuprocentową frekwencją na zajęciach. Listy z podziękowaniami otrzymali również rodzice.

– Zakończenie roku szkolnego to czas podsumowań waszej intensywnej pracy. To także powiew wakacji, odpoczynku, relaksu, zbierania sił na kolejny rok, ale i przemyśleń. To czas na nagrodzenie sukcesów, które zdarzyły się w ciągu roku – mówił Ryszard Borowiec.

Gdy wszystkie świadectwa i nagrody zostały rozdane, przyszedł moment podziękowań i wzruszeń.

– To było bardzo dobre 25 lat, składające się z różnych wyzwań, działań, inicjatyw, sukcesów, dyskusji. Niekiedy też trudności i podejmowania niełatwych decyzji. Czas pokazał, że słusznych, bo szkoła, którą Pan kieruje niezmiernie cieszy się dobrą sławą. Konsekwentnie realizował Pan swoją wizję placówki stawiającej na rozwój każdego ucznia – mówiła w imieniu grona pedagogicznego Magdalena Skwarczyńska-Zuch, wicedyrektor ZSO nr 1.

Osiągnięcia i zaangażowanie Ryszarda Borowca chwaliły też władze miasta. Ewa Jankowska, sekretarz miasta oraz Bożena Zapalska, naczelnik wydziału oświaty i spraw społecznych, wręczyły mu w imieniu burmistrza Amicus Civitatis, odznaczenie za wkład w budowę i rozwój lotniczego miasta.

– To dla mnie niezwykła przyjemność, że mogę odznaczyć pana dyrektora, bo także jestem absolwentką tej szkoły. W imieniu burmistrza serdecznie dziękuję za zaangażowanie w nauczanie i kształtowanie wielu pokoleń młodych ludzi, budowanie wspaniałej szkoły oraz podejmowanie wielu akcji i przedsięwzięć edukacyjno-społecznych. Za niezależność w działaniu i myśleniu, profesjonalne zarządzanie placówką, a także za trud wkładany w kształtowanie najlepszych ludzkich wartości. Życzę Panu korzystania w pełni z uroków życia, rozwoju marzeń odkładanych na później oraz zdrowia i pomyślności w życiu osobistym – powiedziała E. Jankowska.

Życzenia płynęły też ze strony Lubelskiego Kuratora Oświaty, w którego imieniu wypowiadała się wizytator Elżbieta Michalczuk:

– Przed chwilą miałam okazję świętować razem z wami sukcesy szkoły. To zasługa dzieci, rodziców, grona pedagogicznego, ale i pana dyrektora, jako osoby kierującej tą placówką. Niech te chwile towarzyszą Panu we wspomnieniach na zasłużonej emeryturze. W imieniu Lubelskiego Kuratora Oświaty, Teresy Misiuk oraz własnym chciałabym podziękować Panu za trud, oddanie, zaangażowanie w codzienną pracę szkoły, reprezentowanie jej na zewnątrz oraz za ogromny wkład w promocję Świdnika.

Po gratulacjach i życzeniach przyszedł czas na część artystyczną uroczystości oraz słodki poczęstunek.

Last modified: 2 czerwca 2020

Zmień język »