Powstanie nowy Orlik

Autor: |

Znamy plany kolejnej inwestycji w naszym mieście. Już niebawem powstaną nowe boiska sportowe przy Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku.

Jak się okazuje wybór miejsca nie był zaplanowany bez powodu. Jest to dodatkowy motyw całej inwestycji, gdyż jak wiadomo szkoła PCEZ kształci uczniów w kierunku nie tylko zawodów mechanicznych ale również lotniczych. Młodzież wybierająca takie profile klasowe po prostu potrzebuje sportu. – opowiada Radosław Brzózka, rzecznik prasowy starosty świdnickiego.

W poniedziałek przekazano plac budowy wykonawcy a dokładniej firmie Martinex, która zajmowała się budową pierwszego świdnickiego Orlika przy szkole podstawowej nr 1. Przy PCEZ powstaną dwa nowe boiska – jedno  o wymiarach 30/62m na którym znajdzie się sztuczna nawierzchnia, aluminiowe bramki przymocowane do ziemi oraz obrzeża betonowe. Drugie o powierzchni 19/32m pełnić będzie rolę boiska wielofunkcyjnego na którym możliwa będzie gra w koszykówkę, siatkówkę czy tenis. Powstanie również budynek zaplecza socjalnego.

Cały koszt inwestycji to 974 tys. zł, z czego 130 tys. pochodzić będzie z Ministerstwa Sportu. Także Urząd Marszałkowski wesprze finansowo całe przedsięwzięcie.

Zgodnie z zawartą 21 czerwca umową, termin wykonania inwestycji zaplanowany jest na koniec września bieżącego roku. 

Prawdopodobnie już w październiku odbędzie się pierwszy mecz na terenie nowego boiska. – dodaje Radosław Brzózka.

Last modified: 2 lipca 2020