Powstaje nowy plac zabaw

Autor: |

Najmłodsi mieszkańcy osiedla Brzeziny zyskają nowe miejsce wypoczynku. Przy ulicy Jarzębinowej, między Szkołą Podstawową nr 5 a budynkiem przychodni powstaje plac zabaw dla maluchów. To jeden z pomysłów, który został wybrany przez mieszkańców w ramach 5. edycji Budżetu Obywatelskiego. Swój głos oddało na niego 507 osób.

Prace nad bawialnią „pod chmurką” właśnie ruszyły. Realizuje je firma SIMBA z Lublina, która wykona plac za 65 tys. zł.

– Każde miejsce sportu i rekreacji, gdzie dzieci mogą przebywać na powietrzu, jest bardzo potrzebne. O plac zabaw dla maluchów wnioskowali sami mieszkańcy, którzy zgłosili tę inicjatywę do Budżetu Obywatelskiego. Mamy nadzieję, że realizację zadania uda nam się zakończyć jeszcze w tym roku i już wiosną dzieci będą mogły skorzystać z nowego miejsca zabaw – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Bawialnia zostanie wyposażona w trap linowy z dolną podłogą zabezpieczającą, huśtawki: wagową i „bocianie gniazdo”, linarium stożek, równoważnię, trap ze skałkami, 4-osobowy bujak „kwiat” i domek z piaskownicą. Pojawią się także ławki i stolik, przy których dzieci odpoczną w przerwie od zabawy. Teren zostanie wysypany piaskiem zabezpieczającym przed urazami przy upadku, a cały obiekt będzie ogrodzony. Wykonawca ułoży też chodnik prowadzący do placu.

Plac przy ul. Kopera także na wiosnę

Na nowe miejsce zabaw czekają także najmłodsi mieszkający na osiedlu Polesie. Przy ul. Kopera a blokami przy ul. Klonowej 71 i 73 ma powstać nowoczesny plac zabaw. O jego budowę również wnioskowali świdniczanie. Na projekt zgłoszony do 5. odsłony Budżetu Obywatelskiego zagłosowało 486 osób.

– Pierwszy wykonawca wycofał się z realizacji zadania, ale wybraliśmy już nowego. Musieliśmy jednak nieco przesunąć termin realizacji inwestycji. Plac będzie gotowy na wiosnę – dodaje M. Dmowski.

Nowy plac zabaw ma być miejscem atrakcyjnym i bezpiecznym dla najmłodszych. Na pustej dotąd działce stanie duży zestaw zabawowy ze zjeżdżalniami, miejscami do wspinaczki, trapami linowymi, wieżami i strażackim zjazdem. Do dyspozycji dzieci będzie też linarium, zjazd linowy, parterowy domek do zabaw oraz podwójna huśtawka. Urządzenia staną na nawierzchni z płytek gumowych. Całość zostanie ogrodzona.

Last modified: 5 listopada 2020