Powrócą na wiosnę

Autor: |

Jeszcze tylko dziś można wybrać się na przejażdżkę miejskimi rowerami. Pojazdy ponownie pojawią się naszych drogach na wiosnę.

W Świdniku system stacji jednośladów uruchomiono w marcu ubiegłego roku. Wówczas, w ciągu siedmiu miesięcy rowery wypożyczyło 12 981 osób. Tegoroczne statystyki, za okres marzec-wrzesień prezentują się nieco inaczej. Z wypożyczalni skorzystało zaledwie 7 767 osób.

– Istotny wpływ na wyniki miała pogoda. Lato nie było ciepłe, więc mieszkańcy rzadziej jeździli na rowerach – mówi Przemysław Kozień, z wydziału mienia komunalnego w Urzędzie Miasta.

Na terenie naszego miasta funkcjonuje pięć stacji rowerowych. Podobnie, jak w ubiegłym roku największym zainteresowaniem cieszył się punkt przy ul. Niepodległości 32 i 34, z którego skorzystało 2 069 świdniczan. Popularna była również stacja zlokalizowana przy Galerii „Venus”, którą wybrało 2 034 osób. Mieszkańcy chętnie korzystali także z punktów przy Centrum Kultury, osiedlu Brzeziny, na skrzyżowaniu ulic Klonowej i Akacjowej, gdzie odnotowano odpowiednio 1 663 oraz 1281 wypożyczeń. Nieco rzadziej, bo 720 razy skorzystano ze stacji mieszczącej się przy PCEZ, od strony ul. Generała Tadeusza Góry.

af

Last modified: 21 maja 2020